| LuccaToni a întrebat:

Imi dati un program de sala pentru slabit?

6 răspunsuri:
| Sekim a răspuns:

Salut
Nu trebuie sa tii un program de sala specific pentru slabit. Pentru a slabi trebuie sa fii in deficit caloric. Sa spunem ca tu consumi 2500 de calorii, iar o saptamana tu ai consumat doar cate 2000... O sa slabesti stand nemiscat cum s-ar spune. Ca sa slabesti nu iti trebuie sala, iti trebuie mancare bine gandita, si la ore specifice. Toate cele 3 mese ale zilei trebuie respectate. daca tu ai pofte si vrei sa mananci, o poti face. dar sa mananci cu grija. Uite aici, un link, ii dai mesaj despre ce vrei sa aflii mai exact si o sa iti raspunda cand poate. Eu nu sunt antrenor de fitness sau nutritionist, dar el te poate ajuta fiinda este si se pricepe : https://www.instagram.com/alexstoian_lifestyle/
sau pe YouTube unde are tutoriale/vloguri/etc. unde explica tot
: https://www.youtube.com/user/alexstoianlifestyle/videos

Bafta.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Sekim):

Dar si daca slabesti fara sala nu o sa arati bine, o sa ajungi un sac de oase.

Fara antrenamente o sa arati urat/urata, e ceva cunoscut deja.

| Sekim a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu e adevarat. Si oricum, nu poti face antrenamente pentru un corp bine facut daca ai grăsime sau daca esti gras. Depinde de situatie

| Cosmin86 a răspuns (pentru Sekim):

Normal ca poti, ca grasimea se arde in timp si apoi arati bine, cu forme. Am vazut o gramada de femei cu fundul plat sau barbati pe care atarna pielea.

Cu cat esti mai GRAS cu atat e mai bine sa faci antrenamente pentru un corp bine facut.

Cam asta e diferenta, vezi poza:
https://i.pinimg.com/......ad29a8.jpg

| LuccaToni explică:

Deci, imi raspune si mie cineva la intrebare?

| RAY a răspuns:

Nu exista asa ceva, sala nu te slabeste, sportul nu slabeste, eu azi am ars 600 de calori, asta inseamna doua doze de coca cola, o shaorma are 1500, o pizza o felie are 750 de calori, iar tu la sala daca consumi 500 per ora,un studiu international africa-europa a demonstrat clar ca nu asa zis sport conteaza si caloriile,adica rata metabolica ela fel fie in africa, fie in usa, europa, nu sunt diferente, diferenta e ca aia consuma 1000 de calori vs 3000, 4000 de calori,daca tu ai sta pe loc toata ziua, nu ai face nimic, dar ai consuma cat consuma un vanator ai vedea ca slabesti, regimul de slabit include un jurnal unde scrii tot ce consumi, cantarire zilnica, nu este necesar mersul la sala, mers pe jos 2 ore pe zi, de ce sa dai banii la sala?