| Prietenoasa a întrebat:

Imi dati va rog diete pentru ca vreau a slabec. Dau funda+vot+felicitare.

6 răspunsuri:
| suMRed34 a răspuns:

Dieta de 13 zile este una spartana, dar dai jos intr-adevar. Dieta Dukan este cea mai usor de tinut. Totusi nu ti-as recomanda sa tii diete pentru ca au un efect de yoyo. Mai bine ai face sport, ai renunta la grasimi, dulciuri si paine.O alimentatie sanatoasa combinata cu sport este de 10 ori mai buna decat o dieta.

| BestDrugs a răspuns:

Daca vrei sa slabesti nu ai nevoie de o dieta pentru ca cele mai multe diete sunt mult prea restrictive iar dupa ce le termini si reincepi sa mananci normal vei pune mai multe kg decat aveai inainte sa te apuci de dieta, zic din proprie experienta, pentru a slabi trebuie sa iti schimbi modul de a manca ( fara produse de patiserie, orez, cartofi sau alte dulciuri) fructele trebuie consumate si ele cu moderatie pentru ca contin fructoza(zahar). NU UITA SA FACI MISCARE

| Daria00 a răspuns:

Buna.Nu cred ca ar trebui sa iei singura decizii despre diata pe care sa o tii la 9 ani. Mai bine vorbeste cu parintii tai despre asta daca vrei sa slabesti. Ei stiu cel mai bine ce trebuie sa faci pentru ca altfel risti sa te imbolnavesti daca iei o dieta nepotrivita varstei tale. Mai bine ai vorbi cu parintii tai.Cred ca ar fi cel mai potrivit happy

| BestDrugs a răspuns:

La 9 ani nu ar trebui sa te intreseze slabitul

| Prietenoasa explică (pentru BestDrugs):

Dar chir trebuie sa slabesc sunt a 2 cea mai grasa din clasa.

| BestDrugs a răspuns (pentru Prietenoasa):

Daca vrei sa slabesti fa ce am spus eu in primul raspuns si o sa slabesti