| thegodfather12 a întrebat:

Imi poate spune cineva care a fost grasut si apoi s-a apucat de sala ce program de antrenament avea la 5 zile?(De genul:Luni=piept; Marti:picioare etc. )Cat a ridicat la inceput la fiecare categorie de muschi? In cat timp s-au vazut rezultate(de la burta la patratele si de la tate la piept)?

Răspuns Câştigător
| SofianAdrian20 a răspuns:

In primul rand ca sa slabesti nu faci piept, brate, spate etc., ci faci exercitii cardio, respectiv bicicleta si banda in principu, astea-s cele mai importante. Cand ajungi la o greutate sa zicem normala pentru inaltimea ta, poti sa te apuci si de tras la sala. Eu am folosit programul asta:
Luni: Piept
Marti: Spate
Miercuri: -
Joi: Umeri + Trapez
Vineri: Brate
Sambata: Picioare + abdomen
Duminica: -
Cu programul asta in 5 luni am ajuns de la skinny la average definit, acum n am mai facut sala de 6 luni si inca sunt ok pentru ca nu am bagat niciun fel de prostii in mine cand faceam, totul era natural, nimic pentru energie, forta etc. Doar dieta si sport si va fi bine!

| thegodfather12 explică (pentru SofianAdrian20):

Stiu ca am 1, 70 si ceva, nu m-am mai masurat, si am 73-74 kg ceea ce e in barem ca inaltime, dar aproape de o greutate mare. Burta ce e partea naspa, kg sunt acceptabile

| thegodfather12 explică (pentru RAY):

Multumesc, vreau sa ma apuc de la toamna. Vreau in primul rand ca sa prind si eu niste forme si forta mai mare si dupa vreau mult picioare ca vreau sa dau la academie

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Voi aveti impresia ca asa usor ai patratele, trebuie multa munca si dieta strica

| thegodfather12 explică (pentru RAY):

Ti s-a parut ca am zis ca daca ridic shaorma de pe masa fac patratele? Inainte sa raspundem invatam sa citim cu atentie...

| RAY a răspuns (pentru thegodfather12):

Eu te-as sfatui sa bagi cardio daca vrei sa scapi de grasimea de pe burtica prin culturism greu vei slabi, baga sprinturi alea ard cel mai bine grasimea abdominala

| thegodfather12 explică (pentru RAY):

Uite, asa se raspunde. Am 2 colegi si aia au un an de sala si se vede deja, nici ei nu erau tocmai slabi

| RAY a răspuns (pentru thegodfather12):

Clar ca se vede ceva e un an ar fi si culmea, dar daca bagi sprinturi arzi mai repede grasimea de pe burtica dovedit stiintific, eu unu tin dieta dar fac si culturism dar manc carne ca sa nu ard masa musculara