| DJohnny a întrebat:

Inotul ajuta la cresterea in inaltime? Voi ce stiti despre asta si stiti persoane care au crescut de la inot?

8 răspunsuri:
| Karlitta a răspuns:

In general multe sporturi ajuta la cresterea in inaltime dar mai ales inotul pentru ca este un sport unde iti antrenezi toti muschii deci te dezvolti si cresti.Am multi prieteni care sunt inalti si practica inot sau bascket.

| DJohnny explică (pentru Karlitta):

Dar ai vreun prieten care era mic de inaltime iar dupa ce s-a apucat de inot a inceput sa creasca?

| Karlitta a răspuns (pentru DJohnny):

Da dar nu te gandi ca azi inoti si maine esti inaltlaughing.Iti trebuie timp.De exemplu eu eram pitica si am practicat gimnastica un an.Acum sunt cu ....sa zicem 10 cm.Deci daca esti inca mic(adica de obicei cresti cam pana la 20-25 de ani din cate stiu eu)cred ca vei creste destul de mult daca te apuci de vreun sport(desigur daca intrebarea de mai sus face referire la tine). Deci bafta!:*

| xBya a răspuns:

Da, dar sa nu te astepti la nu stiu cati cm daca ai mai mult de 15 ani.
Stiu persoane care fac inot de pe la 5 ani, iar acum sunt inalte si subtiri.

| DJohnny explică (pentru Karlitta):

Nu ma refeream la asta cu azi inot, maine cresc, de exemplu daca fac toata vacanta de vara de 2 ori pe saptamana cate, nu stiu, 3 ore... o sa cresc ceva centimetrii?

| ciotori a răspuns:

Foarte multi prieteni de ai mei au crescut in inaltime de la inot, creste si masa musculara, super sanatos

| oxxy05 a răspuns:

Cresti max 10 cm in vreo 6 luni asa...am un prieten care atat a crescut happy

| Karlitta a răspuns (pentru DJohnny):

Mda cred ca ti.am explicat deja mai sus.Sunt sanse mari sa cresti.