| popmirgea1999 a întrebat:

Mi-am luat mini stepper sa-mi mai fac un pic de gambe.big grin:X
Fac o data la 2 zile(o zi da o zis nu) si cand fac fac de 3 ori (15 min o serie dupa care pauza 2-2 ore jumate-3)
E bine pentru inceput?
Prima data am inceput cu 10 min si abia azi am marit la 15
In cat timp mi se vad gambele mai dezvoltate? D::X

3 răspunsuri:
| ProCulturism a răspuns:

Salut!
Cum spune si GreyHound nu era nevoie de stepper. Eu iti recomand sa iti faci un abonament la sala. Acolo cresti grupele musculare cu adevarat, pentru ca ai toate aparatele/greutatile necesare!
Bafta!
http://proculturism.com/

| Nickname1890 a răspuns:

Stepperul nu iti lucreaza gambele. Singurul mod in care poti sa lucrezi si gambele pe el este stand si calcand pe varfuri.

| greyhound a răspuns:

Gresit! imi pare rau
In primul rand nici nu era nevoie de stepper
In al doilea rand fa seriile de 30 repetari, pauza 2 minute (nu ore), iar serie (3-4 serii)
Ia-ti niste greutati, nu poti face cu aceeasi greutate (a corpului) pentru ca altfel nu rezolvi nimic
o zi da, una nu (aici e bine)