| NonZarek a întrebat:

Nu am mers la sala (gym) niciodată și nu știu o chestie foarte simpla, dacă folosesc aparate unde ma așez, cum igienizez locul? Ca bănuiesc ca nu las transpirat, primesc ceva soluție sau șervețele de la gym când merg sau cum e?

7 răspunsuri:
| costynel2000 a răspuns:

De obicei eu iau un prosop curat de acasa și îl pun pe aparatul unde fav. La gym nu prea merge treaba cu "igienizez locul" dar unde merg eu la sală mai sunt soluții de dezinfectat dar nu prea le folosește nimeni. Plus că nici nu prea ai timp pentru așa ceva.

| Vvistula a răspuns:

La majoritatea sălilor de fitness, sunt puse la dispoziție șervețele dezinfectante sau soluții de curățare pentru a igieniza aparatele înainte și după utilizare. Poți lua un șervețel sau pulveriza soluția de curățare pe un prosop/șervețel și șterge zona unde te așezi sau atingi aparatul. Dacă nu le vezi la îndemână, poți întreba personalul sălii, iar ei îți vor indica de unde să iei aceste produse. Este o practică obișnuită și politicos să faci asta pentru următorii utilizatori.

| and0ra a răspuns:

La toate sălile la care am fost eu, este obligatoriu cu prosop adus de acasă. Acela îl pui pe locul unde îți faci exercițiile, și astfel nu murdărești locul cu transpirație. happy

| Frank51 a răspuns:

Folosești un prosop ca să nu lași locul transpirat, nu se practică alt tip de igienizare.

| ReddY25 a răspuns:

Se folosește un prosopel ca igienizare

| TimberWolf a răspuns:

Vezi sa nu iei holera fratele meu! ai un prosop si aia e!