| TeckTonik997 a întrebat:

Sa continui sa fac spate+biceps si piept+triceps? De obicei daca ma antrenez serios nu prea mai pot folosi cine stie ce greutati la ultimele 2-3 exercitii pentru brate... sau ziua1: piept, 2: spate, 3: brate?

9 răspunsuri:
| AssaSinNKidD a răspuns:

Salut. Eu asa fac : 1: Piept+triceps
2:Spate+biceps
3: picioare
4:brate
5:piept si biceps

De 3 luni tot programul asta il am si e foarte bun. Sper ca te-am ajutat. Fundita?

| TeckTonik997 explică (pentru AssaSinNKidD):

Nu prea e corect sa lucrezi de doua ori pe saptamana aceeasi grupa de muschi, iti incetinesti progresul singur. singura exceptie o face abdomenul...

| Tirlea_Calin_1997 a răspuns:

Daca obtii rezultate da.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AssaSinNKidD):

Cum sa fie foarte bune?

piept si biceps de 2 ori /saptamana = program de COCALAR PAMPALAU, niciun sportiv care chiar arata BINE nu o sa faca asa ceva!

| Cosmin86 a răspuns:

Ambele sunt corecte.

DAR cand faci spate+biceps faci UN SINGUR EXERCITIU pentru biceps ( ca e deja lucrat la antrenamentul spatelui ) si unul petnru triceps.

Eu asa fac si am rezultate bune ( 42 in brat si 38 in antebrat ).

| TeckTonik997 explică (pentru Cosmin86):

Problema e urmatoarea, daca fac spate+biceps, piept+triceps, a doua zi nu simt mai nimic la brate pe cand la piept/spate am febra. Nici in timpul antrenamentului nu mi se prea umfla bratele. Oare sa fac in continuare asa + o zi speciala de brate?
Adica:
1. piept triceps
2. spate biceps
ultima zi: brate iarasi
?

| Cosmin86 a răspuns (pentru TeckTonik997):

Pai stai putin, zi-mi cum faci spate+biceps spre exemplu ( ce exercitii, cate serii, cate repetari )

| TeckTonik997 explică (pentru Cosmin86):

4 exercitii pentru spate 3 la biceps. De curand am schimbat sistemul si fac 7 repetari cu greutati mari. 1 serie de incalzire apoi 3 serioase iar imediat ce o termin pe ultima, revin la greutatea de incalzire si fac pana la epuizare, fara pauza (de obicei nu rezist mai mult de 7-10 repetari). Asa fac la toate exercitiile. Doar ca imi e destul de greu sa fac pentru triceps, cum am mai spus. Exercitiile pentru triceps in mod normal, daca as fi odihnit le'as putea face cu greutati mai mari.

| Cosmin86 a răspuns (pentru TeckTonik997):

Tu nu stii sa citesti? Te-am intrebat CE exercitii.