| PFRRR a întrebat:

Sal sunt in clasa a 6-a si sunt baiat.Nu stiu daca mi se potriveste greutatea cu inaltimea am inaltime 1, 73 si greutate 55 kg.Va rog spuneti-mi ce ar trebui sa fac mentionez sunt la o echipa de fotbal deci is sportiv legitimat.Si nu vreau sa ma ingras.Multumesc

Răspuns Câştigător
| dyk3yy a răspuns:

Uita-te aici: http://www.google.ro/......http?/url

Da la antrenament, si da apoi la nutritie.

7 răspunsuri:
| Lionsgate a răspuns:

Intre 64-68 kg ar fi cam normal, dar sa nu fie grasime, 55kg ieste putin, chiar daca faci parte dintr'o iechipa de fotbal.

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Salutare Nowy.Ar trebui sa te ingrasi macar 8kg, deci mananca timp de o saptamana si ceva mai mult seara si dupa aceea cantareste-te ca sa vezi daca te-ai ingrasat destul.O zi frumoasa sa ai

| dyk3yy a răspuns:

Mai bine te duci la sala, ca sa pui masa musculara pe tine, si sa ai si o alimentatie corespunzatoare.

| PFRRR explică (pentru dyk3yy):

Mai precis ce alimentatie? Fructe sau ceva?

| PFRRR explică (pentru dyk3yy):

Ce alimentatie mai precis? Pentru ca vreau sa port o viata sanatoasa.

| Ex3cuTiOn a răspuns:

Sal'tare Nowyhappy, sincer greutatea ta este una buna chiar ar trebui sa te mai ingrasi putin dar avand in vedere ca esti la o echipa de fotbal iti mentii foarte bine greutatea si conditia fizica.Nu este bine sa mananci gras poate 200g-300g carne de pui odata pe saptamana.Nu este bine sa bei bauturi carbogazoase, apa este in prim plan.Nu uita sa mananci foarte multe salate, legume si fructe! Mult succes la echipa!

| PFRRR explică (pentru Ex3cuTiOn):

Ms Mult