| Gabryel133 a întrebat:

Sal TPU, de azi voi incepe sa trag de fiare, 222 cu o mana 222 cu cealalta mana happy, gantera mea are 3 kg, in cat timp voi avea muschi la brate cu care sa ma laud?

8 răspunsuri:
| cristi1505 a răspuns:

Niciodata! Lucrezi haotic! In viata mea nu am auzit 222 de repetari pe un brat.Si presupun ca le faci pe toate deodata. Daca faci asa nu vei obtine masa musculara ci doar accidentari! Trebuie sa executi maxim 12 repetari pe o serie cu o greutate care nu iti perimite sa sari de a 12-a repetare! Apucate de sala daca vrei rezultate si mai intereseaza-te despre acest sport inainte sa faci ceva!

| Gabryel133 explică (pentru cristi1505):

Nu le fac deodata laughing doar nu sunt nebun

| cristi1505 a răspuns (pentru Gabryel133):

Dar oricum faci mai multe decat trebuie si pun pariu ca faci in fiecare zi laughing)) Corect?

| Gabryel133 explică (pentru cristi1505):

Pai da...ce are, cum ar trebui sa fac, spune-mi tu cate si de cate ori pe saptamana si in ce fel

| cristi1505 a răspuns (pentru Gabryel133):

In primul rand ar trebui sa mergi la sala pentru a lucra toate grupele musculare.
In al doilea rand nu trebuie sa faci aceeasi grupa in fiecare zi deoarece ala e deja supraantrenament iar muschii cresc mai greu.Muschiul,pentru a creste are nevoie de odihna! O grupa musculara se antreneaza o data, maxim de doua ori pe saptamana.Muschii cresc in timpul odihnei nu in timpul antrenamentului iar pentru asta ai nevoie de o alimentatie bogata in proteine(carne, oua, lactate). Alimentatia consta intr-un procentaj de 65%, odihna 20% si antrenamentul 15%.

| M1Man a răspuns (pentru cristi1505):

Ok,deci daca tu vrei sa se contreze bicepsii, chiar si cu 3 kg poti sa-i faci sa fie vizibili in vreo luna-doua. Daca vrei sa cresti in masa musculara, fa cum a spus si Cristi, incepe sa frecventezi o sala de forta.

| G28AEjdvjRaendnPrT a răspuns:

Depinde, probabil in 2-3 luni

Răspuns utilizator avertizat