| AdrianDinamo a întrebat:

ce imi recomandati sa iau cand merg la sala? adica zahar + ceva,,,, sau alte chestii de astea sa imi ajute muschii la dezvoltare.Va rog fara proteine sau creatina sau chestii de genu...DAU FUNDA

Răspuns Câştigător
| AntrenorFitness a răspuns:

In primul rand, trebuie sa ai 5 mese pe zi. Trei mese principale si doua gustari intre ele. Din care sa iti acoperi necesarul de proteine, carbohidrati si grasimi.
Micul dejun este cea mai importanta masa a zilei, sa nu uiti asta.
Inainte de antrenament poti opta pentru fulgi de ovaz, banane...etc http://www.despreculturism.ro/energizante-inainte-de-antrenament.html
Ca sa cresti in greutate si masa musculara trebuie sa respecti niste reguli http://www.despreculturism.ro/......ulara.html
Bafta!

6 răspunsuri:
| NDC12 a răspuns:

Si de ce fara proteine sau creatina? Uimeste-ma.

| JohnnyBi a răspuns:

Mult zahar. baga 1 kg de zahar pe zi. corpul uman proceseaza doar 6g la 24 de ore, dar tu baga ca nu strica. ce iti trebuie tie proteine si creatina care se gaseste mai in orice bagi in gura de la carne la legume. tu ai nevoie de zahar + ceva. sare. baga zahar cu sare. zaharul peste 6g se transforma in grasime si se pune pe burta si sodiul din sare ajuta corpul sa capteze in celulele de grasime apa. nu ca proteinele regenereaza musculatura sau creatina ca este amino-acid ar fi utile. ce iti recomand cand mergi la sala? sa iei tableta cu tine, intri pe culturism.ro si citesti pana te dor ochii toate articolele. si dupa asta o sa afli ca proteinele sunt indispensabile vietii si eventual si ca zaharul, sarea, grasimile saturate sunt cele mai nocive alimente pentru corpul tau. dar tu nu vrei sa citesti sa te documentezi, tu vrei sa bati campii fara proteine sau creatina pentru un rahat de funda. baga botul in ecran pe site-uri de profil precum culturism.ro, topculturism.ro, despreculturism.ro, youtube.com si scrii acolo culturism.

| AdrianDinamo explică:

Da esti prost sa mor io....ma refeream ca fara sa imi zici tu marele geniu du-te ba si baga creatina si steroizi in tine happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru AdrianDinamo):

"creatina si steroizi", 2 lucurri complet DIFERITE.

ai "dinamo" in nick, deci esti clar un copil mic, firav si PROST.

creatina = carne ( in special carne de vita ), copil dobitoc ce esti.
steroizi = HORMONI sintetici, in special injectabili

p.s. : zi-mi "prost" in fata, dar probabil in fata ai tremura din toate incheieturile tale firave, ca orice PAMPALAU FIRAV, care e tare in gura pe net

| NDC12 a răspuns (pentru AdrianDinamo):

Pe langa ca esti un copil idiot ii mai si jignesti pe altii care iti dau un sfat bun si au dreptate.

| AdrianDinamo explică (pentru AntrenorFitness):

Mersi! tu si cu johnny care m-ati ajutat! restul sunt certati cu vorbele...winking