| bayetasvl a întrebat:

Salll am si eu o problema am 1. 78 si vreo 56 de kg si 19 ani as vrea sa iau si eu proteine sincer vreau sa ma ingras putin nu imi place ca sunt prea slab! ce fel de proteine trebuie sa iau? sau ce sa fac? ast rasp vostru.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Marius96 a răspuns:

Deci se vede ca esti total pe langa cu subiectul pe care l-ai abordat...
Daca iei proteine si stai toata ziua in casa si plangi ca esti prea slab 100% nu o sa te ingrasi.
In al doilea rand de la proteine nu te ingrasi, pui masa musculara pe tine, cu care evident o sa fii mai greu aceste doua lucruri sunt TOTAL DIFERITE.
Ca sa pui masa musculara pe tine, trebuie in primul rand sa ai un program de exercitii, sa ai o alimentatie buna, sa te odihnesti corespunzator ( nu cum fac alti ca stau pana la ora 6 in club si dupa ai dorm pana la 6 dupa-masa in ziua urmatoare ), si abia dupa ce stai bine cu acestea sa te gandesti la suplimente nutritive.
Eu zic sa incepi sa te documentezi pe www.getfit.ro;)
Salut.

9 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

De ce toti care vreti sa va ingrasati confundati proteinele cu gainerele. tu ai nevoie in primul rand de vitamine si minerale, 5 mese CONSISTENTE pe zi si 8-9 ore de somn pe noapte. ca sa iei suplimente alimentare iti trebuie un program SPORTIV bine pus la punct. daca iei gainere sau izolate proteice (de astea nu ai nevoie acum, poate peste 70 kg) trebuie sa faci sport, altfel se depun in zona abdomenului si o sa arati ca o gravida. ca sa cresti in greutate fara sport doar mananca bine si vit&min. cu un program sa zicem la sala adauga un gainer de genul total mass 4200 (la un buget redus) sau un dynamize mass gainer sau gain fast, syntha-6 cu un buget mai mare.

| bayetasvl explică (pentru JohnnyBi):

Ms oricum dar eu cunosc pe cineva care a luat proteine si a fost la sala vreo 2 saptamani apoi s-a lasat si sa ingrasat! s-a facut destul de bine!

| nesuferit a răspuns:

Proteina nu ingrasa, daca vrei sa te ingrasi ia-ti wheight gainer, sau pur si simlu carbohidrati. daca stai in fata monitorului si bagi carbo siur te ingrasi

| bayetasvl explică (pentru nesuferit):

Va multumesc la toti pentru rasp voastrewinking

| bayetasvl explică (pentru nesuferit):

Ia zi si mie de unde pot cumpara wheight gainer sau carbo? si zi si mie care e mai bun?

| bayetasvl explică (pentru nesuferit):

Si ar mai fi ceva eu vreau sa iau ceva care sa nu imi dauneze grav sanatati! sincer ast rasp voastre! Va multumesc!

| nesuferit a răspuns (pentru bayetasvl):

Ceva ieftin care sper sa te ajute, nu e nevoie de ceva de calitate ca sa te ingrasi
http://www.redis.ro/ro/masa-musculara/50-energocarb-r.html

| Georgyyyyyyy a răspuns:

Buna..incearca sa consumi si tu vitamine ceva..incearca sa faci sport si sa-ti faci anumit program de mancarebig grin

| bayetasvl explică (pentru Georgyyyyyyy):

Mersi o sa vad ce o sa fac!