| Merishoor a întrebat:

Sallut Am 2 gantere acasa de 10 kg am 14 ani si fac in fiecare dimineata si seara si sambata si duminica pauza
vreau sa stiu in cat timp se vad rezultatele?
Funda

4 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Nu se va pune nimic trăgând de fiare. Fară proteine(să nu mai zic de chestii mai nasoale de atât) nu faci mușchi gen ăia pe care-i vezi la TV cum presupun că vrei tu. Ți-o zic din experiență. Forță o să ai dar nu vei arăta așa.
În al doilea rând tu nu ai ce căuta să tragi de fiare la vârsta ta. Asta dacă nu vrei să rămâi la 1.60. Eu m-am apucat la 16 ani și jumătate dar aveam aproape 2 metri.

| Bogdan1212 a răspuns:

Nu prea ai voie la 14 ani sa faci asa ceva ca esti in crestere si vor aparea malformatii la muschi mai devreme sau mai tarziu REcomandat sa tragi de fiare la varsta de 17-99 ani

| ywy97 a răspuns:

Daca faci cam jumatate de ora pe zi, in 3-4 saptamani se vad rezulatele...dar trebuie sa persisti astfel incat sa inceapa sa te doara, atunci inseamna ca ai lucrat corectwinking

| Carasan a răspuns:

Sall... mai intai vreau sa iti spun ca daca nu esti de forma mai inalt o sa ramai mic. Efortul se va vedea minim supa cinci luni. Adic si din prima luna o sa te simti mai tare, dar muschii se vor vedea mai mari minim dupa cinci luini.