| vasiliustefan98 a întrebat:

Salu TpU Eu sunt in clasa a5a si cand joc fotbal la educatie fizica sunt portar(vara-primavara numai fotbal jucam la educatie fizica)asa astazi am jucat prima oara dupa vreo 3 luni cam asa si..am luat 8 goluri de fapt scorul s-a terminat 3-8 pentru mine dar inainte in prim`u semestru aparam aproape pe toate.va rog nu raddeti ca am luat 8 goluri asa ca daca vreti sa radeti mai bine nu mai raspundeti. Vreau sa imi spuna cineva ce sa fac cand vine adversarul in careu(cand trece de linia careului).Dau funda la cel mai bun raspuns, o sa le incerc pe fiecare raspuns si care functoneaza la mine cel mai bine primeste Funda primit!

Răspuns Câştigător
| iLeón a răspuns:

Sa iti zic cum fac eu. Am facut asa si m-au declarat cel mai bun portar din oras (Multumesc, multumesc laughing ). Asa, uite, cand vine in careu ai grija sa te uiti la minge si la piciorul cu care crezi ca loveste. Urmareste mingea pana cand este la aceeasi distanta si de tine si de el, atunci vei sti daca sa sari sau sa cazi, daca sa faci stanga sau dreapta. Bafta.

9 răspunsuri:
| Slayzor a răspuns:

Eu as zice sa te uiti numai la picioarele lui si sa incerci sa anticipezi unde sa loveasca, sa nu te duci prea aproape de el dar sa ai grija sa nici nu intrii in poarta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Concentreza-te si incearca sa te pui in locul celui care bate lovitura de la 11m(practic incearca sa-i citesti gandurile)

| Stalievus a răspuns:

Pei unde este mingea, sari in lateral. O sa fie putine sanse, Zii ca poti sa o faci. Ochii si Urechiile la minge. Nu ai frica. Bafta!

| Alberto97 a răspuns:

Si cel mai bun portar ia goluri cat despre cum sa faci sa nu mai iei goluri iti trebuie experienta in timp o sa vezi cand loveste adversaru in porta o sa stii locul aproximativ

| GabrielDumitrascu a răspuns:

Uita-te la picioarele lui si ce face el fai si tu si daca esti echipat bine si poate sa dea te arunci in spre minge ai grija sa nu dai cu capu-l de poarta

| ThatsMethod a răspuns:

Pai nu trebuie sa te uiti la picioarele lui.Trebuie sa nu-ti fie frica! Arunca-te. Si uita-te la minge.
Sau
Poate ai mai slabit la aparare.Antreneaza-te big grin

| tr3ig a răspuns:

Fa ce faceai si pe primul semestruwinking

| NevastuicAaA a răspuns (pentru iLeón):

Ai uitat sa precizezi ce face cand este 1 vs 1 in careu.Pentru scoala asta este cel mai important.

Din ce oras esti?

| ChicaIdiota a răspuns:

Ok.sunt fata stiu si o sa zici ca nu sunt cu din astea, dar chiar sunt si chiar buna happy deci o fi din cauza ca nu ai mai jucat, e normal, dar o sa iti revii si fi atent la piciorul adversarului! bafta