| alinel0808 a întrebat:

Salut alaltaieri am.lucrat spate si am facut un exercitiu unde intra si bicepsul in acelasi timp. Si am facut putina febra la biceps iar azi e zi de brate e bine sa lucrez daca am febra?

6 răspunsuri:
| DavidMMAFighter a răspuns:

Nu cred ca e vreo problema...eu ma duc la sala si mereu am febra musculara si tot trag de fiare si fac alte chestii...o sa te obisnuiesti cu febra si n-o s-o simti dupa, o sa te acomodezi.

| Vl4dimir a răspuns:

Nu este absolut nicio problema. Daca poti tine halterele in mana e, e okwinking
Dar fi atent, ca s-ar putea sa te alegi cu febra musculara mai puternica. Ia o lingurita de zahar inainte sa incepi exercitiile, sau mananca ciocolata.
Si ca sa scapi mai rapid de febra musculara ia o aspirina.

| Cosmin86 a răspuns:

Ar fi mai bine sa iei o zi de pauza.

Oricum la spate intra biceps ( cum intra la piept triceps ), de-aia intre piept si triceps( sau spate si biceps) e bine sa lasi 1-2 zile.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Vl4dimir):

Aspirina? vrei sa spui glutamina sau un concentrat proteic.

| vioricavio a răspuns:

Daca faci febra musculara e recomandat sa faci o pauza.Altfel daca te fortezi risti sa faci ruptura de muschi.

| CulturismsiFitness a răspuns:

Atunci cand faci febra musculara este bine pentru muschi deoarece febra se instaleaza atunci cand ai lucrat muschiul la o intensitate mai mare decat celelalte dati. Ca sa lucrezi muschiul cand ai febra musculara este bine pentru ca o sa trebuiasca sa il lucrezi la o intensitate mai mare ca de obicei ca sa scapi de febra.