| Secret657 a întrebat:

Am 13 ani, fac 14 peste cateva luni. Am intre 70-73 kg si 1.70 inaltimea(aproximativ) as vrea sa va intreb daca ar trebui sa slabesc, iar daca este nevoie sa imi spuneti cum as putea. La corp arat destul de bine, eu de fel port tricouri putin mai largi dar cu foarte putin mai mari decat marimea normala si nu par deloc ca sunt putin mai plinut. Corpul este decent din opinia mea, dar ma deranjeaza faptul ca am putina burta in fata in restul corpul este ok si par destul de bine facut. Tin sa mentionez ca aceste kg le-am acumulat pe parcursul anilor cate putin, nu dintr-o data. Cel mai bun raspuns primeste funda!winking

5 răspunsuri:
| gellalbie4ever a răspuns:

Cum și cât mănânci într-o zi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aoleu! La vârsta aia ești destul de plinuț. Fa mișcare, mergi cu bicicleta, pe jos. Acum ca vine vara poți manca fructe cu pâine. Da, da, fructe cu pâine, nu e nicio gluma.
Vrei sa scapi? Atunci ocupă-te de acest aspect.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vrei sa spui sa EVITE paine si fructe cat mai putine.

| TobiasAlx a răspuns:

La vârsta ta ar trebui sa ai macar 50

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu vreau sa spun sa evite.
E mult mai sănătos decât sa bage fripturi.
Evident, pâine foarte puțină sau chiar deloc dacă poate. Dar nu e neindicat sa mănânce câte o feliuța mica de pâine pe zi lângă fructe și legume.