| HearToFaSpartan a întrebat:

Am 16 ani 59 kg inaltimea nu o stiu sigur dar sunt destul de inalt si la fel ca oricare altul vreau sa am mai multa forta si aspect fizic am un aparat de fitnes fix ca acesta http://www.okazii.ro/recomandate/53898240/twitter.com/ok aziiro si nu stiu ce program de antrenament sa respect, la ce ora sa fac exercitiile, ce sa mananc, daca e bine sa ma culc mai devreme seara ajuta? (exercitii stiu sa fac la aparat pentru ca are carte si sunt exerciti pentru multi muschi ai corpului in afara de abdomen). Aveti respectul meu cei care imi raspund si va multumesc! Si daca ajuta cu ceva FUNDA!

Răspuns Câştigător
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa te duci la sala, am incercat si eu acasa si sincer, ai alta motivatie la sala.
Dar totusi daca vrei sa faci acasa, trebuie sa consumi cam 120 g proteina pe zi, la greutatea ta, pe care o iei din lapte ( 1 l are cam 35 g) oua, carne ( piept de pui, vita, sau curcan) legume gen soia, fasole.
Poti sa te culci la ce ora vrei tu, cu conditia sa dormi cel putin 8 ore.
Antrenamentul poti sa il faci cand vrei tu, multi spun ca dimineata e cel mai bine, eu ma antrenez seara, si merge super bine, deci tine de tine

5 răspunsuri:
| dyk3yy a răspuns:

Site-ul asta e bun : http://www.google.ro/......http?/url

| hibrid112 a răspuns:

Sincer aparatele de genu sunt mai mult pentru femei. ca sa crestii in forta respectiv masa trebuie "fier brut" adica haltere gantere sunt mult mai bune exercitile de baza cu greutati. Aparatu acela se foloseste mai mult pentru definire, slabire. Poti face toate grupele aproape dar dupa un timp vei folosi toate greutatiile si nu vei mai avea cum creste masa si forta.happy. Acum ce sa zic bafta.ALimentatia trebuie una de baza proteine, carbo. grasimi sanatoase etc. Multa bafta!

| HearToFaSpartan explică (pentru hibrid112):

Am uitat sa precizez ca am si 2 gantere, la sala a-si fi mers dar cea mai apropiata e la 40 de km. Multumesc foarte mult pentru raspuns.

| hibrid112 a răspuns (pentru HearToFaSpartan):

Sa spunem ca merge daca ai si o bancuta e cat de cat ok. Poti face piept ma refer la fluturari si impins, spate ramat cu o gantera, umeri fruturari etc, biceps, triceps, trapez nu se puen problema pentru ca trebuie greutate mare
poti face fandari, genuflexiuni, chiar si adbomen daca stii sa le utilizezi. Bafta dar nu te astepta la rezultatele pe care le poti avea la o sala.App pentru spate si piept nu uita de flotari si tractiuni ajuta...