| anonim_4396 a întrebat:

Am 51kg la varsta de 13 ani. Am 1.64m cam asa. Imi puteti da o modalitate de a slabi? Fara dieta. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Jenescu_Ionut_1983 a răspuns:

Indicele de masa corporala pe care il ai este unul destul de bun, adica 19, ceea ce inseamna ca ai o greutate normala pentru inaltimea pe care o ai. Nu e necesar sa slabesti.

| TheD4rky23 a răspuns (pentru Jenescu_Ionut_1983):

Imi poti spune macar ce exercitii pot face pentru musculatura? Nu vreau muschi care sa se vada. Vreau sa am doar decent.

| Jenescu_Ionut_1983 a răspuns (pentru TheD4rky23):

Cele mai simple exercitii pentru mentinerea in forma: alergare, flotari, genuflexiuni, abdomene, mers pe bicicleta. Ideea e sa le faci in serii. De exemplu: saptamana 1: 300 m alergare, 10 flotari, 10 genuflexiuni, 10 abdomene, 5 km de mers cu bicleta; saptamana 2: 400 m alergare, 15 flotari, 15 genuflexiuni, 15 abdomene, 8 km de mers cu bicicleta. Cresti gradual de la o saptamana la alta. Atentie astea trebuie facute zilnic. O sa dureze maxim 1 ora pe zi.