| Generalgrevious031 a întrebat:

Salut. Am o problema legata de sport, joc de multi ani cu un prieten tenis de masa si de la un timp a inceput sa imi i-a mai multe seturi si deja ma frustreaza chestia asta, sunt zile la rand care imi i-a mai multe seturi si eu fac crize de nervi cand pierd 2 sau 3 zile la rand iar inainte nu aveam probleme cu el chiar daca imi lua un set sau doua pe zi dar nu ma suparam, acum a devenit foarte enervant de cand a primit de la cineva o paleta buna si eu mi-am cumparat acum cateva saptamani o paleta noua dar degeaba imi face fata cu brio, sunt zile in care castig si eu mai multe seturi ca el dar rar, el are niste serve taiate si eu de multe ori nu le pot scoate si imi mai pune pe colturi sau langa fileu sau ii dau atacuri cu toata forta mea si imi scoate aproape toate atacurile si eu ma enervez foarte tare si masa la care jucam e in aer liber intr-un parc.

Si acum apelez la voi sa imi spuneti niste tehnici de joc noi ca sa il pot bate din nou si sa-i arat ca sunt mai bun ca el, va rog ajutati-ma.

3 răspunsuri:
| Whitte a răspuns:

Hahaha. Nu paleta joaca in locul prietenului tau. Probabil el s-a antrenat pe undeva. Ce te face pe tine sa pierzi, sunt nervii. Din cauza lor nu te concentrezi. Dupa cum vezi, prietenul tau nu foloseste forta ci are dexteritate in tehnica. Iti pune mingile pe colturi sau si mai rau, sub fileu.
Calmeaza-te si concentreaza-te.
Este si online un joc de ping-pong unde te poti antrena cu calculatorul. Are si acolo niste "figuri" de-ti vne sa te lasi.

| Generalgrevious031 explică (pentru Whitte):

Nu s-a antrenat niciunde ca doar cu mine a jucat si daca se antrena cu cineva imi spunea.

| Whitte a răspuns (pentru Generalgrevious031):

Revezi partea cu concentrarea, cu calmul.