| coco4782 a întrebat:

Salut.
Am sanse sa obtin pectorali imensi, biceps imens si triceps imens fara pastile, prafuri, ierburi si alte prostii contra-facute?
Fac cele mai grele exercitii care suprasolicita extrem muschiul si obtin o febra musculara de toata frumusetea.
Adica doar cu alimente de casa, de la tara, nici macar de la magazin...
Imi recomanda cineva un program de alimentatie si unele alimente bogate in cele necesare?

16 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

De ce zici ca suplimentele gen pastile sunt niste prostii contrafacute daca nu ai bagat niciodata in tine?

| Evolution a răspuns:

Trebuie să te înscrii la o sală cu antrenor care să te poată asista, el îti va recomanda ce îţi trebuie, nu poţi să te faci hulk în câteva zile / luni, asta se face în ani.

| PRITECH a răspuns:

Poti sa faci muschi si fara prostiile alea doar ca mult mai greu ( ani). Dupa ce faci antrenament la o grupa de muschi trebuie sa o lasi cam 2 zile sa se refaca. Alimentele bogate in proteine : piept de pui, oua, carne rosie, peste, alune, lactate etc...

| Vladut650 a răspuns:

Atat de multa experienta in domeniu ai? Vad ca stii foarte bine ca "prafurile" sunt niste prostii contrafacute. Daca zici chestia asta inseamna ca ai si experienta foarte multa in domeniu si sti despre ce e vorba....deci noi nu te putem ajuta.
"Prafurile" de care spui tu, se gasesc si in mancare.
Nu, nu poti face muschi "imensi" doar din alimentatie. Adica poti, dar asta ar insemna ca trebuie sa mananci cat un porc.

| Cosmin86 a răspuns:

1. zi ce antrenament ai concret, sa vad si eu care sunt "cele mai grele exercitii" ( cel mai probabil nici macar nu faci muscle up )

2. zi ce alimentatie ai, dar detaliat. gen la ora X am mancat a, b, c, etc.

| coco4782 explică (pentru RobertMoon):

Exista carne de vaca facuta pastile de culoare alba? laughing

| coco4782 explică (pentru Vladut650):

Eu mananc doar din ce am acasa. happy am o gradina destul de mare si animale destul de multe ca sa nu cumpar cacaturi din magazine

| coco4782 explică (pentru PRITECH):

Macar tu ai dat un raspuns concret. ceilalti se cred zmei laughing carne rosie: de vaca, oua crude prefer, piept de pui zilnic, peste ocazional, alune ocazional, lactate zilnic. Am incercat si cereale de camp si se simte o diferenta happy

| coco4782 explică (pentru Evolution):

Am fost happy acum o fac individual, acasa. am destule fiare ca mi-a palcut mecanica de mic laughing si iti multumesc ca nu te-ai legat si tu de mine ca ceilalti care cred ca prafurile sunt bune laughing

| coco4782 explică (pentru Cosmin86):

"muscle up" al tau il fac zilnic, atunci cand termin treaba in solar. Ma agat de fiarele din care e construit solarul si fac mai multe decat ai crede happy Am reusit sa fac mana cat piciorul tau si pieptul cat sanii alia care spargea pepenii cu ei, dar mai vreau...

| Cosmin86 a răspuns (pentru coco4782):

Vezi, asta e problema, ca faci zilnic. Mai bine adauga greutati si fa mai rar.

Sigur ai mana cat piciorul meu de la ex facute "zilnic"... copil mic, maturizeaza-te.

| Cosmin86 a răspuns (pentru coco4782):

Faci ZILNIC = cresti MAI LENT si MAI PROST.

Deci, copil pampalau si firav, arata-mi si mie o poza, sa vad cum ai mana cat "piciorul " meu rolling on the floor

hai sa ma amuz putin

| Vladut650 a răspuns (pentru coco4782):

De cate ori pe zi mananci? Ce mananci?

| coco4782 explică (pentru Vladut650):

N-am mese regulate. Mananc de mai multe ori pe zi numai produse de casa provenite de la porc, vaca, pui.

| RobertMoon a răspuns (pentru coco4782):

Nu, dar exista creatina, glutamia si alte chestii care nu exista in carnea ta de vaca.

| coco4782 explică (pentru RobertMoon):

Stiu ca exista, dar decat cu asa ceva, mai bine mai greu, dar natural