| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare, pana la 14 ani faceam sport ( fotbal ) de atunci pana acum au trecut 2 ani, insa in timpul asta n'am facut nimic deci obosesc imediat nu am rezistenta! ( tin sa specific ca nu fumez / beau. eu stiu etc si am o alimentatie sanatoasa) insa as vrea sa imi spuneti si mie cum pot face sa nu mai obosesc asa repede, ce trebuie sa fac? va rog specificati cat mai bine big grin
Ps am 1.80 ( circa) si 60 kg. dau funda!

5 răspunsuri:
| RalucaCris a răspuns:

Organismul tau nu mai este obisnuit sa faca efort. inainte faceai fotbal si aveai rezistenta asa ca nu oboseai imediat.
trebuie sa practici din nou un sport.
nici eu nu practic sport de ani buni. si obosesc foarte repede.

| klau95 a răspuns:

Poi ori ai problema cu inima, sau nu mananci mancaruri cu energie,.ori nu dormi cat trebuie.

| anisoara96 a răspuns:

Poate ca sportul nu e destinatia ta(e si asta o varinta)

| nesuferit a răspuns (pentru anisoara96):

DA, apucate de cantat la harpa laughing)

| anisoara96 a răspuns (pentru nesuferit):

Hi hi hi