| AcelasiDarNuMereu a întrebat:

Salut, am tot auzit ca daca folosesti creatina in perioada cand faci sala cresti mult mai mult decat daca doar bei proteine. Pareri? Ceva sfaturi va rog?

5 răspunsuri:
| haileewatson a răspuns:

Sunt doua chestii total diferite. Poti sa te gandesti la ele asa:
Creatina - un supliment care iti da energie si mai multa forta
Proteina - un supliment care te ajuta sa te recuperezi si sa cresti

| AcelasiDarNuMereu explică (pentru haileewatson):

M-ai bagat intr-o ceata maxima, ca eu am auzit ca de la creatina cresti mult mai repede pentru ca retine apa in corp…

| omuletulofficial a răspuns:

Kreatina se ia sa faca muschii retentie de apa, sa 'pari mai mare'.
o poti doza in cicluri sau sa iei regulat

| AcelasiDarNuMereu explică (pentru omuletulofficial):

Stiu chestia cu retinerea de apa in muschi, dar ce crezi, ar fi okay sa incep sa iau?

| omuletulofficial a răspuns (pentru AcelasiDarNuMereu):

Rau nu iti face, dar tine minte ca sunt si oameni care sunt imuni la creatina big grin si nu are corpul nici un fel de reactie, iti recomand sa o iei in whey protein, dupa antrenament happy

Întrebări recente