| Rauuul a întrebat:

Salut.Am vazut azi meciul lui Oncescu vs. 1000 si nu imi pot da seama cum poate sa fie asa tare...Eu am 15 ani si din clasa mea aproape toti colegii ma duc la skandenberg... Vreau sfaturi de la un profesionist cum as putea sa ma antrenez sa fiu si eu mai tare la skandenberg. Dau funda...

Răspuns Câştigător
| cosmin986522 a răspuns:

Cum adica daca ai incheietura mica sa nu te gandesti la skanderberg? Eu am 18 ani si am la incheietura 17, 5(putin), 1, 74 si am reusit sa pun pe altii care au antebratu mai lung si incheietura mai groasa.Si culmea ca aia care i-am pus nu erau niste "scanduri"

5 răspunsuri:
| andrey910 a răspuns:

Totul tine de latimea incheitarurii si a antebratului. Daca ai incheiatura mica nu ai nici o sansa impotriva unuia cu incheiatura mare si un antebrat mai mare. Deci totul tine de genetic, nu iti poti modifica incheiatura.

| Rauuul explică (pentru andrey910):

Mersi de raspuns...nu m-a ajutat la nimic.Stiu ca pentru skandenberg se foloseste antebratul.eu vreau sa stiu cum sa imi fac antebratul mai tare.

| andrey910 a răspuns (pentru Rauuul):

Nu te-a ajutat cu nimic? Ti-am spus ca daca ai incheiatura mica nici nu te gandii la skandenberg. Daca vrei sa stii cum se lucreaza antebratul cauta pe youtube forearm workout.

| Cosmin86 a răspuns (pentru andrey910):

Aberatii de copii mici, eu am pus oameni cu incheietura dubla fata de a mea

totul tine de antrenament special

apuca-te de sah

| cosmin986522 a răspuns (pentru andrey910):

Cum adica daca ai incheietura mica sa nu te gandesti la skanderberg? Eu am 18 ani si am la incheietura 17, 5(putin), 1, 74 si am reusit sa pun pe altii care au antebratu mai lung si incheietura mai groasa.Si culmea ca aia care i-am pus nu erau niste "scanduri"

| Zaharia_Alin_1998 a răspuns:

Http://www.culturism.ro/antrenament/exercitii-antebrat.html aici ai exercitii pentru antebrat si nu conteaza daca ai incheietura mica pentru. ca eu o am mica si dau pe oricine de la mine din clasa si am 14 ani