| anonim_4396 a întrebat:

Care vi se par cei mai buni atacanți? (Top 10)

7 răspunsuri:
| xXFlorinXx a răspuns:

10) Sejad Salihovic: Hoffenheim – un gol la fiecare 99.8 minute
Salihovic a inscris in Bundesliga 6 goluri si are o cifra frumusica: un gol la fiecare 99.8 minute

9) Alexis Sanchez: Barcelona – Un gol la fiecare 99 minute
Sanchez a reusit sa inscrie 8 goluri pentru Barcelona in acest sezon si promite sa nu se opreasca aici.

8) Giuseppe Rossi: Fiorentina – un gol la fiecare 97.3 minute
Rossi a prins o forma senzationala si a reusit sa inscrie 12 goluri in 15 meciuri.

7) Emmanuel Riviere: Monaco – un gol la fiecare 96 minute
Francezul in varsta de 23 de ani a reusit sa inscrie 8 goluri, fiind un jucator de baza in echipa celor de la Monaco.

6) Lionel Messi: Barcelona – un gol la fiecare 95.6 minute
O accidentare la coapsa l-a scos pe Messi din circuit in luna noiembrie si va reveni abia in ianuarie. Chiar si asa, el a reusit sa inscrie 8 goluri in 11 meciuri jucate

5) Gareth Bale: Real Madrid – Un gol la fiecare 90.3 minute
Bale a reusit sa le demonstreze tuturor ca isi merita banii si a inscris pana acum 7 goluri in La Liga. El a reusit primul sau hattrick cand Ronaldo era accidentat, in victoria cu 4-0 a Realului in fata lui Real Valladolid.

4) Sergio Aguero: Man City – un gol la 89.7 minute
Aguero este spaima defensivelor in Anglia si are pana acum 12 goluri marcate. A fost ales jucatorul lunii octombrie si anul acesta viseaza sa castige titlul cu Manchester City.

3) Diego Costa: Atletico Madrid – un gol la fiecare 82.6 minute
Costa a ales in acest an sa joace pentru Spania si se gandeste la Mondialul din 2014. El a prins un sezon senzational si a reusit sa inscrie 15 goluri in Primera, fiind al doilea dintre cei mai buni marcatori, dupa Ronaldo.

2) Cristiano Ronaldo: Man United – un gol la fiecare 72 minute
Cristiano Ronaldo viseaza in acest an la Balonul de Aur. Atacantul Realului a inscris pana acum 17 goluri in La Liga si este pe locul 2 in topul celor mai eficienti atacanti.

1) Luis Suarez: Liverpool – un gol la fiecare 64.1 minute
Suarez a ratat primele 5 meciuri din Premier League dupa ce a primit o sanctiune de 10 etape pentru ca l-a muscat pe Branislav Ivanovici. El a inceput sa joace de pe 29 septembrie si inca de la primul sau meci a reusit sa inscrie 2 goluri in poarta celor de la Sunderland. El are pana acum 14 goluri marcate si este pe locul 1 in topul marcatorilor din Premier League

| LimonadaBaa a răspuns (pentru xXFlorinXx):

Vezi ca ai ramas in urma cu transferurile si golurile. Statisticile astea sunt de acum doi anihappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru xXFlorinXx):

Am cerut o opinie proprie, nu un copy-paste de pe un site oarecare.

| LimonadaBaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Pana la urma, tu ce cauti, atacant clasic sau si extreme?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LimonadaBaa):

Păi depinde ce înțelegi prin "clasic" și "extreme".
Dar eu ziceam de care ti se par cei mai buni la ora actuală.

| UnSimpluRoman a răspuns:

Top 10 care mi se pare mie ca sunt cei mai buni :10-Zlatan Ibrahimovici, 9-Alexis Sanchez, 8-Antoine Griezmann, 7-Sergio Aguero, 6-Gareth Bale, 5-Diego Costa, 4-Cristiano Ronaldo, 3-Neymar, 2-Luis Suarez, 1-Lionel Messi

| LimonadaBaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, o sa-ti zic parerea mea.
1.Cristiano Ronaldo(sper sa nu sariti ca arsi)
2.Lionel Messi
3.Luis Suarez
4. Karim Benzema
5.Sergio Aguero
6.Neymar
7.Alexis Sanchez
8. Zlatan Ibrahimovic
9.Gareth Bale
10.Griezmann
Topul este facut dupa stilul de joc al jucatorilor, dar si dupa performante.