| raytssj12 a întrebat:

Salut! Cum pot avea scutire pentru tot anul pentru scoala, deoarece fac sport de perfomanta si stiu ca aceasta scutire se poate lua daca esti ceva campion national, sau se poate lua si pur si simplu? As vrea sa am scutire de genul deoarece sa ma antrenez si sa ma duc la scoala doar cand dau teste. Multumesc!

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Și ce performanțe ai avut? Nu de alta, dar acum un an jumătate abia te apucasei de shotokan. Ai devenit între timp un mare maestru? Și câte ore pe săptămână te antrenezi de nu mai ai timp de mers la școală?

| sierra1 a răspuns:

"pot avea scutire pentru tot anul pentru scoala"

nu există așa ceva!

| IL0VEDINER0 a răspuns:

Daca esti la performanta trebuie ca antrenorul sau parintii( un reprezentant al tau) sa depuna o cerere la inspectoratul scolar.Trebuie sa prezinti dovezi cum ca acele competitii au fost la nivel national