| StefyRO a întrebat:

Salut, deci de un an si ceva sunt la o echipa de football din orasul meu (Craiova) la care cu ajutorul unui antrenor foarte bun (Mircea Papa), am ajuns chiar si fara experienta in,, varful,, echipei. Dar la sfarsitul lui Septermbrie antrenorul care,, mi-a dat speranta,, a demisionat. Cu aceasta intamplare randamentul meu a inceput sa scada, si mai grav am pierdut locul de titular, colegi au inceput cu mistourile si cu taranismele lor pentru a te face sa te simti prost (De ciuda) si sunt intr-o continua deprimare. Dar am fost sunat de fostul' antrenor (Mircea Papa) care mi-a spus ca din Ianuarie va infinta o echipa de football, si doreste sa merg la echipa lui, cei drept echipa va incepe din punct de vedere al jucatorilor de la 0... Dar asa incep toate nu? Pana la urma asa a inceput si la echipa mea actuala si in putin timp am ajuns departe. Acum sunt intr-o continua gandire, daca sa raman la aceasta echipa sau sa continui si sa merg la echipa fostului antrenor, pana la urma de la orice echipa poti face performanta nu? Mai ales daca ai un antrenor bun care sa te ghideze in drumul tau spre glorie. Voi ce parere aveti? Ce ati face? Niste sfaturi va rog. Multumesc!

7 răspunsuri:
| XTreme00 a răspuns:

Eu ma cam indoiesc ca o sa faci performanta la clubul tau actual daca nu esti titular.Credema si eu am trecut prin astfel de momente, dar trebuie sa mergi inainte. Sfatul meu este sa faci ce-ti spune inima, dar totusi cred ca mai bine ar fi sa pleci la clubul fostului tau antrenor deoarece esti intr-o relatie foarte buna cu el si vei fi titular deci vei face performanta.Bafta.

Răspuns utilizator avertizat
| Ibrahimovic a răspuns:

Sfatul meu pentru tine este sa dai totul pe teren cand ai sansa sa joci, sa arati noului antrenor ca meriti sa fii titular si cel mai importan lucru sa uiti de fostul antrenor, deoarece toate au un inceput si un sfarsit...si Josep Guardiola a plecat de la Barcelona si cel mai bun exemplu:Messi inca e cel mai bun.Asa ca te sfatuiesc sa ramai la echipa la care esti sa iti faci treaba si sa nu iti faci sperante in alte echipe pe care nu le cunosti.De exemplu acea achipa pe care vrea fostul tau antrenor sa o faca se poate sa nu aiba succes si sa se desfiinteze si atunci ce mai faci?! Cat despre colegii de echipa care sunt invidiosi, trateaza-0i cu indiferenta, tu trebuie sa ai in minte ca esti cel mai bun si nu trebuie sa lasi ca valoarea ta sa se piarda pentru o simpla problema.In viata unui fotbalist sunt si momente bune si mai putin bune, cu perioade in care joaca bine si este in forma si perioade in care trec prin situatii mai dificile.Intr-o aceasta situatie mai dificila te afli tu dar trebuie sa treci peste ea. Eventual daca esti atat de atasat de fostul tau antrenr ii poti cere sfaturi, dar nu te sfatuiesc sa mergi la o echipa de care nu stii nimic.Nah acesta este sfatul meu..acum tu decizi! Faci cum vreihappySper ca te-am ajutat!

| StefyRO explică (pentru Ibrahimovic):

Stiu totul despre acea echipa, mai ales tatal meu e Co-Fondator pentru ca este intr-o relatie foarte buna cu fostul antrenor. Deci chestia cu,, Nu stu nimic despre acea echipa,, dispare. big grin

| Ibrahimovic a răspuns (pentru StefyRO):

Ok dispare, dar daca nu merge echipa?! Si o sa iti para rau ca ai plecat de la echipa actuala? Eu doar mi-am spus punctul de vedere referitor la intrebarea ta si ti-am dat sfatul meu, acum tu decizihappy!

| popmirgea1999 a răspuns:

Din moment ce esti luat la misto acolo unde esti eu zic ca ar fi mai bine sa mergi. Poate acolo unde vei merge vei avea parte de liniste, incredere si poate cei de acolo sunt mult mai prietenosi decat de la actuala echipa

P.S. Am fost si eu la o echipa de asta si toti m-a luat la misto, erau ciudosi(de la antrenament la antrenament progresam)si vazand ca sunt asa nu am mai mers.(nici tu nu o sa rezisti la infinit daca toti sunt asa cum zici tu(rai ciudosi mistocari)si acum imi pare enorm de rau ca nu am mai mers. Dar sper sa-mi urmez visul(sa ajung la facultatea de educatie fizica si sport :X:X::X)Bafta multa

| popmirgea1999 a răspuns:

Si inca cevabig grinaca la actuala nu esti respectat, nu esti lasat in pace sa-ti faci treaba vei pierde mult(+ ca nu mai poti sa fii concentrat la antrenamente si nu mai poti progresa). Sfatul meu e sa pleci la echipa fosului antrenor(din cate mi-am dat seama se bazeaza foarte mult pe tine)Asta si trebuie.Un jucator tanar ca sa faca ceva trebuie sa aiba nevioe de increderea antrenorului si sa-l ghideze.Acuma eu ti-am dat un sfat.
P.S. Eu daca as fi in locul tau as merge big grin nu am mai sta pe ganduri