| Dark223 a întrebat:

Salut happy Imi poate spune si mie cineva de cate ori este bine sa iti lucrezi abdomenul (pentru patratele) pe saptamana si cat timp sa dureze o "sedinta". Daca " o sedinta " de antrenament ar dura 13 minute de cate ori ar trebuie sa o repet pe saptamana.As vrea sa lucrez si pieptul tot vreo 13 minute si as vrea sa-mi fac un program de antrenament saptamanal in care o zi sa fac piept si alta abdomen. Aveti vreo idee, doar sa-mi spuneti un program care sa vi se para bun ( Exemplu : Luni piept Marti pauza Miercuri abdomen etc...)
Am 15 ani si peste o luna fac 16 si am 1, 69 si 48 de kg (ectomoform). Va rog foarte mult sa ma ajutati, dau Funda! Multumesc frumos happy

7 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana si de intensitatea antrenamentului.

Poti sa lucrezi fie o zi da una nu sau de 2-3 ori pe saptamana trebuie sa experiementezi putin sa vezi cum este cel mai bine pentru tine.

| AntrenorFitness a răspuns:

Trebuie sa lucrezi toate grupele musculare, mai ales cele mari! Doar asa poti construii un corp armonios.
Gasesti aici program de antrenament http://www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html si despre antrenamentul abdomenului gasesti foarte multe informatii aici http://www.despreculturism.ro/......idiat.html
Bafta!

| florynmondialul a răspuns:

3 zile pe saptamana! poti sa te uiti pe ce site vrei sa vezi!

| Dark223 explică:

Ce parere aveti? Luni : Abdomen Marti: Piept Miercuri:Abdomen Joitongueiept Vineri:Abdomen Sambatatongueiept Duminicatongueauza (alergat, etc)?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Dark223):

Fa abdomenul o singura data pe saptamana, ca orice alta grupa

si spate, biceps, triceps, umeri, picioare, nu lucrezi?

| Dark223 explică (pentru Cosmin86):

Nu,as vrea doar sa ma axez pe piept si abdomen happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Dark223):

Pai da, dar daca il lucrezi mai des NU progresezi mai bine/repede

lucreaza-l rar, dar cu un antrenamtn DUR, cu greutati mari, a.i. sa ai 3 zile febra si inca 2-3 zile sa-l simti lucrat