| AvalohAlyn a întrebat:

Salut.Ma bate gandul sa ma apuc si eu de sala...totusi nu am facut sport in viata mea(am fost scutit medical la sport mereu). si acum ca am mai crescut mi s-a recomandat sa fac putina miscare si chiar as vrea..Insa e o problema mare.ce fel de oameni sunt acolo ca imi este frica oarecum sa nu ma ia in ras daca gresesc ceva si mai ales ca eu sunt timid,nu prea increzator in sine, ma intimidez repede si sunt cam anxios(speriat).Mi s-a recomandat sportul fiindca trebuie sa prind incredere in mine si sa mai socializez.m-as duce cu tata ca el face sala de mult, eu nu am vrut dar acum vreau..in rest nu prea am cu cine sa ma duc..Deci,exista oameni rai acolo,fitosi, increzuti care rad de tine? Cum e in general? Sa renunt la idee? Nu sunt deloc adeptul muschilor, tatuajelor ci doar vreau sa fac putina miscare...sau sa ma orientez pe salile de fitness? Cum ar fi mai bine?
Fara mistouri please.

Răspuns Câştigător
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Din propia mea experienta pot sa-ti spun ca sunt unii care mai mult stau si se uita la altii, proabil din lipsa de ocupatie, dar in general nimeni nu sta sa rada de tine. Si nu, nu ti-as recomanda sa te duci cu tatal tau... Eventual cauta-ti un prieten cu care sa te duci.

3 răspunsuri:
| AvalohAlyn explică (pentru ItsMeUncleDolanOrDolanDuk):

Faza e ca el stia ce si cum cu sala..si ma invata si pe mine.happy Are experienta.Dar la fitness stii cum e?

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Poti incerca si la fitness, crede-ma ca e mai bine sa mergi cu un prieten decat cu tatal tau.

| TheSeventhLion a răspuns:

Daca vrei doar miscare, nu trebuie sa te duci la sala. Fitness ar fi de preferat. Dar pentru miscare, cel mai bine ar fi sa alergi sau sa practici un sport unde trebuie sa te misti mult, gen fotbal, handball, basket, etc.
Daca vrei sa prinzi incredere in tine, ti-as recomanda un sport de echipa, dar trebuie sa muncesti mult si bine ca sa vezi rezultatele.
Sper ca ti-am fost de folos