| anonim_4396 a întrebat:

Pentru ca muschii sa se dezvolte odata ce ai febra musculara, e bine sa faci in continuare exercitii sau sa iei o pauza de refacere? Stiu ca pauza dar unii merg la sala si lucreaza aceeasi muschi cu febra. Si daca fac flotari pentru piept, de cate ori pe zi ar trebui?
Multumesc

5 răspunsuri:
| Diabolik94 a răspuns:

Buna! Nu iti trebuie pauza insa ai grija sa nu te fortezi prea tare. Corpul tau se va acomoda in cele din urma.Bafta!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Diabolik94):

Alt copil mic, daca nu stii NIMIC nu mai comenta

| Cosmin86 a răspuns:

Pe scurt :

1. dupa un antrenament intens si dur ( intens NU inseamna mult, gen sute de repetari ) muschii au nevoie de 5-6 zile de pauza pentru odihna

De-aia CEL MAI EFICIENT antrenament este : 1 grupa de muschi / saptamana.

Daca azi faci piept, pana vinerea viitoare LASI PIEPTUL sa creasca si faci alte grupe

2. flotari = exercitii mult prea simple, lucrezi mereu cu aceeasi greutate... sunt bune doar DE INCALZIRE, atat

3. daca lucrezi muschii in timp ce ai febra faci o mare prostie, lucreaza alta grupa

4. nu uita de alimentatia speciala pentru muschi ( fara asta faci 30 de ani exercitii degeaba )

| florynmondialul a răspuns:

Minciuna! muschii cresc mult mai greu daca nu faci pauza decat daca faci pauza! du-te la sala si fa pauza intre grupele musculara pe care le lucrezi si nu te lua dupa toti cretinii care cred ca daca fac mai mult este in acelasi timp si mai bine!

| florynmondialul a răspuns (pentru Diabolik94):

De ce comentezi daca nu stii nimic! muschii cresc in zilele de pauza nu in zilele cand faci! daca lucrezi in fiecare zi faci supraantrenament ceea ce face muschii sa creasca mult mai lent!