| Gabriel_Ianis_2000 a întrebat:

Am 12 ani si doresc sa slabesc si sa pun ceva masa musculara am 1.65 si 65 kilograme.(Nu va luati dupa poza de profil)Sunt la tara

7 răspunsuri:
| AnonImOO000 a răspuns:

La varsta ta nu este recomandata nici o cura de slabire, doar in cazuri speciale, de la 60 de kg nu cred ca ai de unde slabi.

| aXy99 a răspuns (pentru AnonImOO000):

Are doar 12 ani si numai 1, 65, sigur are de unde slabi 5 kg.

| aXy99 a răspuns:

Renunta la dulciuri (sau macar consuma mai putine), renunta definitiv la fast-food, ulei si sucuri (exceptie facand cele naturale, adica din fructes stoarse), fa mult sport. Alearga, sprinteaza, joaca fotbal, inoata sau daca vrei, desi nu recomand la varsta ta, du-te la sala. Nu e vorba ca te opreste din crescut, dar esti prea mic (in varsta), nu ai suficient testosteron sa faci ceva serios. Masa musculara poti pune mai tarziu.

| AnonImOO000 a răspuns (pentru aXy99):

Nu este recomandat, corpul lui este in crestere la varsta aceea si nici un medic nu i-ar recomanda o dieta, nu este cazul.

| aXy99 a răspuns (pentru AnonImOO000):

Si ce i-am recomandat eu este o dieta!? E un stil de viata. Ti se pare sanatos sa bagi fast food, dulciuri si sucuri in tine si asta sa reprezinte 90% din alimentatie? Ce i-am spus eu nu e dieta, l-am ferit de ce e mai rau. E chiar foarte sanatoasa recomandarea mea.

| AnonImOO000 a răspuns (pentru aXy99):

Nu am criticat raspunsul tau, eu mi-am scris comentariul inainte ca raspunsul tau de mai sus sa fi aparut, ceea ce i-ai scris tu acolo este ok. Eu doar am fost impotriva unei diete de la varsta lui. Daca te vei uita mai sus vei vedea ca raspunsul tau dspre alimentatie este postat dupa ce mi-ai spus ca ''are de unde slabi'' ceea ce m-a dus cu gandul la dieta, ne argumentandu-ti ipoteza. Doar ai spus ''are de unde slabi'' dupa ce eu am spus ''nu recomand dieta''.

| aXy99 a răspuns (pentru AnonImOO000):

Asa este, e diferenta de 1 minut intre postari.