| anonym012 a întrebat:

am 16 ani 175cm inaltime si am 85 kg.Vreau sa slabesc vara asta pentru ca sunt la o echipa de fotbal si greutatea incepe sa imi puna probleme. Vreau sa incerc cu fructe goji pentru ca practic fotbal de 7 ani si nu pot sa slabesc prin sport,pur si simplu nu dau jos, cea mai buna greutate a fost de 81 kg,si va intreb ce parere aveti fructe goji,sauna sau altceva? Si daca ati folosit cumva goji si ati slabit. Astept raspunsuri, multumesc

2 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Salut, aleargă mult 30 minute pe zi şi când te apropii de final bagă sprint maxim, faci multe flotări genoflexiuni, uite-te aici ce să mănânci

sfatulparintilor.ro/familie-parinti/alimentatie-sanatoasa/100-de-alimente-sanatoase-pentru-buna-functionare-a-organismului/

Hidratează-te, nu mânca 10 mese pe zi, evită sucurile acidulate, şi fripturile, 2 mese sunt de ajuns.

| anonym012 explică (pentru raMLesS):

Salut,in fiecare zi fac antrenament la fotbal aproape 2 ore, iar in timpul liber mai merg la sala cu prietenii, deci in fiecare zi fac cam 3-4 ore de sport.Nu mananc mult si m-am lasat de suc si chipsuri.Prin sport si alimentatie pur si simplu nu dau jos, de aceea ma gandeam sa incerc cu fructe de goji pentru ca nu vreau sa ma infometez sau nu stiu ce diete...

Întrebări recente