| Bizau_Mario_1979 a întrebat:

am ajuns sa joc la o echipa de fotbal si joc fundas central.As vrea sa-mi spuneti si mie cum trebuie sa joc fundas central daca am voie sa urc sau nu sau daca am voie pana unde,ce trebuie sa fac, dribling stiu ca nu am voie daca sunt central.

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

In general fundasii centrali ajung in situatii de finalizare doar daca sunt buni executanti de lovituri libere sau la cornere deoarece in general un fundas central trebuie sa fie inalt si are sanse mai mari sa execute o lovitura de cap. Altfel ei ajung pana in zona liniei de la centrul terenului sau putin peste.

1 răspuns:
| Bizau_Mario_1979 explică (pentru Holiday):

Mersii pup bro =)