| nuconteaza0943 a întrebat:

Salut TPU, am o mica-mare problemă! ÎNĂLȚIMEA. Am 1.53 la 14 ani, sunt băiat! Basket nu este la mine în oraș, din când în când mai merg la ștrand și mai înot, poate, poatelaughing dacă stau atarnat de o bară am înțeles ca ma ajutahappy am sa încerc și asta! Dar problema mai e ca am 53 kg, cam atât ar trebui sa am, am burtica! Nu vreau sa ma mai îngraș, din contra! Dar ca sa ma înalt mai rapid trebuie sa mănânc mai multhappy ceea ce nu e okkk... Sunt dezorientat! Scrieți-mi sfaturi dacă puteți! Ce alimente as putea consuma sa ma ajute, ce sa nu fac, ce sa fac și tot asahappy mersi mult pentru timpul acordat!

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Sportul nu inalta, este un mit urban.

Pentru a creste la inaltimea maxima permisa de ADN-ul tau trebuie sa fii bine hranit, dar nu e nevoie sa faci burta.

A, da, mananca lactate, astea stimuleaza cresterea in inaltime.

Iar ca vegetarian este foarte posibil sa ai anumite carente alimentare.

| nuconteaza0943 explică:

Pentru ce ai dat acest răspuns? happy

| nuconteaza0943 explică (pentru doctorandus):

Te contrazic, sportul te dezvola puțin, am cunoștințe! Dar mulțumesc de răspuns!

| Mirel4412 a răspuns:

Nu te ajuta cu nimic ca stai tu intins de bara 1 ora pe saptamana... Pe mine m-a inaltat mersul pe bicicleta cu cativa cm, dar daca esti mic genetic asa vei ramane, nu ai ce sa faci.