| sebytzu99 a întrebat:

.Am si eu o intrebare..la pariuri sportive cand pun pe un meci de ex: steaua-dinamo si eu cred ca, castiga steaua ce trebuie sa scriu? 1x 2x sau cum? CEL MAI BUN RASPUNS PRIMESTE FUNDAwinking MERSI

Răspuns Câştigător
| BLeur a răspuns:

Steaua - Dinamo, da?

1 - Bat Gazdele
2 - Bat Oaspeţii
1x - Bat Gazdele/fac egal
x2 - Bat Oaspeţii/fac egal
x - egal

5 răspunsuri:
| TheHunter38 a răspuns:

1 inseamna ca casitiga prima echipa(gazda)
X egal
2 castiga a 2-a echipa(oaspetii)

1x castiga prima echipa sau egal
x2 castiga a 2-a echipa sau egal

La exemplul dat de tine steaua-dinamo, daca vrei sa pui pe steaua pune 1 (faci o alegere inteleapta, dar din cate stiu nu vor juca prea curand)

| sebytzu99 explică (pentru TheHunter38):

Mda... eu am dat un exemplu
oricum mersi

| sebytzu99 explică (pentru BLeur):

Mersi!

| AldeaAlexandru a răspuns:

1-castiga prima echipa(gazda) X-egal 2-castiga a doua echipa (oaspeti)

| sebytzu99 explică (pentru BLeur):

Dar unde scrie 12 ce inseamna?