| florynboy23 a întrebat:

azi m-am batut cu un coleg dupa ore laughing mai intai ne impingeam reciproc dupa i-am dat un pumn in gura zdavan si fugii laughing nu a mai apucat sa ma prinda. intrebarea mea e cum sa invat sa ma bat fara sala sau arte martiale si chestii de genu ceva trucuri?

Răspuns Câştigător
| razvangabriel96 a răspuns:

Dai la picioare la muschi dupa cu pumnu la fata combinate. dupa cateva picioare tari la muschi nu mai poate sa mearga bine.winking da cati ani ai?

18 răspunsuri:
| Giulia16 a răspuns:

rolling on the floor))))))))))

| BoOMsTyLe a răspuns:

Iti spun eu ia si dai din prima in gura nu mai astepta dai calumea si asta e tot stai tare pe picioare rolling on the floor)))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma lasa tu artele martiale si alea... tu pune-te si invata! Daca vrei sa bati pe cineva nu-ti trebuie karate etc pui suflet in pumnul pe care-l dai si tii in tine daca esti lovit.laughing Ai avut noroc ca nu te-o omorat mai ales daca esti asa fricos. Dai si fugi...rolling on the floor

| Tucică a răspuns:

Trebuie sa stii unde sa dai si trebuie sa ai putere in brate, picioare etc. Altfel nu poti face nimic.

| benny a răspuns:

Pana o sa inveti tu sa te bati o sa te bata el pe tine maine cand te va prinde laughing e buna tactica ta de bataie '' dai si fugi '' laughing

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Măi, tu mai bine intrebai unde poti invata scoala bunelor maniere! Impins ca impins, dar trebuia... pumni? Sa nu te trezesti si tu cu un pumn, mâine! Mare minune sa scapi....Eu ti l-as intoarce inzecit!

| florynboy23 explică (pentru razvangabriel96):

14 si ceva big grin

| dany103 a răspuns:

Trebuie mai intai sa stii cum sa te aperi cu mainile si picioarele si apoi cum sa dai

| Tibs a răspuns:

Frate nu e nevoie de arte martiale, putere sau pricepere. Faci cum zic eu.Te duci cu viteza spre el il prinzi de gat pe un perete si ii dai un pumn direct in mecla.Ii ai drumu si il vezi jos plin de sange.tongue

| adrianutu13 a răspuns:

Man.uite si eu am 14 ani si gandesc la fel ca tine uitete la asta si apoi sa vezi daca te mai bate ala http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=f9Zd0wfXgbA

| Reek54 a răspuns (pentru adrianutu13):

Din acel filmulet puteti invata doar miscari, trebuie sa faceti foarte multe exercitii pentru a putea efectua acele miscari, nu e chiar asa de simplu, baieti.

| DragosDD55 a răspuns:

Fratele meuuite asa sa faci:sa nu-ti fie frica de bataie si sa nu-ti fie frica de un pumn dat de adversar; dupa ce tiai depasit frica asta poti sa iti privesti adversarul fix in ochi; pasul nr2 sa dai cu toata forta cand dai cu pumnul si sa ai in vedere ti ntele urmatoate:nasul, arcada, urechea stanga(la fata), coastele, ficatul si intre pectorali putin mai jos(unde-i o gaura si intre ea is coastele); pasul nr3 si sti cum sati tii garda buna si sa fi stabil pe picioare
eu zic cai de ajuns ca sa te poti bate cu astia de 14 ani

| nastasoiu a răspuns (pentru razvangabriel96):

| FreeLook a răspuns:

Ma sa nu mai faci niciodata chestia asta sa fugi ca prinde un curaj..si s-ar putea cand te prinde sa-ti dea vreo x5.cel mai bine infruntal iti da un pumn tu dai 1 pumn si +1 picior.
Si nu stiu ce sa zic pune suflet in pumn si trage-i una-n gura.Azi m-am batut si eu cu unu mi-a sters o palma si din 2 pumni nu sa mai ridicat de joswinking

| diannna38 a răspuns:

Leagale intre ele box/carate/artemartiale/MMA

| AndreiRoll a răspuns:

Il prinzi de umeri bine si ii dai cu fruntea tare de tot in nas.O sa cada in cur si o sa planga.

Răspuns utilizator avertizat
| George1998q5 a răspuns:

O foarte buna tactica ar fi sa ii dai la piciore si in burta daca trebuie sa il lovesti repede astffel incat sa nu apuce sa te loveasca si el

Întrebări recente