| lucian84 a întrebat:

...ma dezvolt daca fac flotari?

11 răspunsuri:
| PaxNostra a răspuns:

Da, vei dezvolta bratele, pieptul dar nu intregul corp. Incearca si abdomene si genoflexiuni si o alimentatie corecta.

| ora1 a răspuns:

Nu te dezvolti semnificativ daca faci doar flotari, incearca sa ai un mod de viata activ, fa mai multe exercitii, iesi cu bicicleta, alearga etc.

| Cosmin86 a răspuns (pentru PaxNostra):

Bratele? poate doar tricepsul. biceps, antebrat, umeri nu prea.

Si daca adaugi abdomene si genuflexiuni, tot nu acoperi tot corpul.

| MioaraParalescu a răspuns (pentru Cosmin86):

Dar daca adauga si tractiuni?

| PaxNostra a răspuns (pentru Cosmin86):

Derivatiile acestor exercitii pot acoperii cea mai mare parte a corpului... Incearca flotarile intr-o mana, abdomene stand agatat de o bara cu capul in jos si genoflexiuni intr-un picior. Nu obtii masa musculara foarte multa dar forta creste foarte mult big grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru PaxNostra):

Nu chiar.

Spatele nu-l acopera ( si e cat piept+abdomen de mare ), picioarele nu le acopera ( care au aproape JUMATATE din masa musculara a cropului ).

Deci exercitiile tale abia acopera 1 sfert din corp.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MioaraParalescu):

Atunci mai intra : biceps, deltoid posterios, marele dorsal

| Ibrahimovic a răspuns:

Putin..iti trebuiesc mai multe exercitii nu doar flotarile

| dracu14 a răspuns:

Flotari=triceps + piept deci nu prea dezvolta

| MadalinaElly a răspuns:

Buna,daca faci flotari, incepi sa faci muschi

| alexs99 a răspuns:

Nu foarte mult, mai bine ai incerca sa practici un sport, te dezvolta cel mai mult.