| Papwpwl3l a întrebat:

Salut TPU!
O intrebare si gata, raspuns cu ce credeti...

Cum dezvolti mai multa rezisteanta/anduranta la flotari

1) atunci cand le fac sa fac 2 sec jos si 1 sus

2) efectiv sa le sprintez, adica nu in prostie de rapid, dar rapid, intr-un cuvant *sprint

Sper sa raspuns, ms! happy

2 răspunsuri:
| Mirel4412 a răspuns:

Clar nu se fac rapid, niciun antrenament nu se face rapid, muschii trebuie sa se contracte corect si total.
Nu conteaza cate faci atat timp cat faci CORECT.

| iVlad27 a răspuns:

Salut.
Personal am ajuns la 100 flotari fara pauza doar facand normal.dar am observat o oarecare diferenta cand am inceput sa pun accent pe ridicarea rapida si coborarea lenta..asta la mine a ajutat putin mai mult decat alte tehnici.

O zi frumoasa