| anonim_4396 a întrebat:

Sunt scund și vreau să îmi dezvolt puțin mușchii, dar am auzit de la mai multe persoane că dacă fac de acum exerciții pentru dezvoltarea mușchilor, este foarte posibil să nu mai cresc. Este adevărat? Dacă da, există și exerciții care nu îmi împiedică dezvoltarea?

3 răspunsuri:
| Moonlight15 a răspuns:

Jeff Seid face sala de la 12 ani, si il vezi ca este pitic? Nu, asta este doar o prostie!

| alin100 a răspuns:

Fa sala sau daca nu antreneaza-te acasa cu greutatea corpului, si nu uita de alimentatie si odihna cara conteaza enorm.Mananca alimente bogate in proteine:branza,oua, carne, lapte, somon, piept de pui astfel incat sa ai 2g proteina per kg. Treaba cu crescutul este o aberatie, vei creste in inaltime daca esti inzestrat genetic, nu te vor afecta exercitiile fizice.Succes!

| Lacazette a răspuns:

Aici depinde și de vârstă dar da există exerciții care nu îți vor împiedica dezvoltarea.