| o0DarKneSs0o a întrebat:

Vreau sa fac si eu niste muschi. Adica am 17 ani si sunt cam slabut dar inalt de statura. Si nu prea imi place cum arat. As vrea sa am o masa mai musculara, doar ca nu am haltere sau alte chestii. Iar daca fac 20 de flotari obosesc si nu mai pot face. As dori niste exercitii sau ceva de genul ca sa o iau treptat dar sa cresc in musculatura. Cel mai bun sfat primeste funda.

6 răspunsuri:
| BursucDaniel a răspuns:

Mananca mai mult, fa sport : Baschet, Football, handball, mergi cu bicicletawinking.

| Ban_Claudiu_2000 a răspuns:

Pai ai putea incepe cu 10 flotari x3 20 abdomene x3 5 tractiuni x3 si tot la o saptamana sa cresti cu cate 5 la fiecare exercitiu. Eu in 2 luni am pus destul de multa masa musculara cu acest exercitiu.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ban_Claudiu_2000):

Cu exercitiul asta in 2 ANI ramai FIRAV. Si tu in 2 luni ai pus "multa masa musculara"... copil mic...

| Ban_Claudiu_2000 a răspuns (pentru Cosmin86):

In fiecare saptamana am crescut cu cate 5 la fiecare

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ban_Claudiu_2000):

Exact si asta NU mareste muschii.

Ca sa maresti muschii, faci PUTINE repetari ( maxim 8, cu toate ca unii prefera si 9-10 ) si maresti mereu GREUTATEA folosita.

Ce faci tu : maresti rezistenta.