| Andrei4KiLL a întrebat:

Salut.tpu. Vreau sa va cer un sfat. Sunt ectomorf și iau ttur mass și instant oats. Iar acum vreau sa iau serious mass cu whey sa le combin. (De la ON). E OK sa fac? Sau nu știu dacă nu le combin sa iau ceva dimineață și ceva după antrenament

2 răspunsuri:
| DanielHX a răspuns:

Poti incerca suplimente cu protein dar mai mult carbohidrati impreuna cu creatina.Creatina lucreaza bine in prezenta carbohidratilor.Iti recomand sa mananci fibre inainte de antrenament.Iar proteinele/gainerele/shake-urile sau ce ti-a facut tu le iei DUPA antrenament.

| Gabriel_Tudor_2002 a răspuns:

Este bine sa folosesti doar proteine. Eu iti recomand brand-ul Myprotein sau GeniusNutrition sunt mai sigure. Si sa nu te miri ca nu i-ei greutate esti ectomorf nu este facut pentru acest sport. Dar nu vreau sa te demoralizes orice tip somatic poate ajunge un culturist/bodybuilder