| elleneS a întrebat:

vreau sfatul vostru,ce ziceti sa tin dieta si sa fac sport pentru a slabi sau sa mananc normal, nu in cantitati industriale, si sa fac sport.accept orice sfat. FUNDA!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Depinde in cat timp vrei sa slabesti.
Daca vrei sa dai repede niste kg jos, urmeaza o dieta, daca nu, fa ce a zis alexandru

| Ibrahimovic a răspuns:

Eu zic sa faci mult sport si sa mananci normal, dar sanatos!

| aLeXaNdru145 a răspuns:

Iti pot zice doar,sa te abtii de la:painea alba,prajeli, dulciuri, bauturi carbogazoase, grasimi(nesanatoase), etc.
si poti face cardio big grin

| EMike a răspuns:

Daca faci sport trebuie sa ai si o dieta, nu un regim. Este o diferenta. Regimul il tin persoanele bolnave. Dieta este un lucru diferit.Iti recomand un nutritionist si un antrenor de fitness. In functie de modul de viata actual iti va face o trecere spre un mod de viata mai sanatos.

| EdiC a răspuns:

Pai sa faci sport si sa ai atentie la dieta ca nici sa nu mananci nimic nu-i bine

| Cameleonnn a răspuns:

Sfatul meu este să ţii dietă şi să faci sport. Dacă faci sport şi nu mănânci corespunzător degeaba faci. Sora mea ţine o dietă, se numeşte dieta DUKAN. Mult succes

| dELIUTZAAAAA a răspuns:

Eu zic ca e bine sa faci sport dar in acelasi timp sa mananci si foarte sanatos adica putina paine multe legume, multe fructe...

| Cosmin86 a răspuns (pentru dELIUTZAAAAA):

Multe fructe = mult zahar si multa FERMENTATIE in stomac, deci pe scurt, multe fructe = NESANATOS