| barosanu69 a întrebat:

Vreau sa ma apuc sa alerg, sa fac flotari, genoflexiuni si exercitii cu ganterele (acasa, nu la sala). Vreau sa iau si proteine. E o idee buna sau nu? Ma vor ajuta sa ma dezvolt? Vreau pareri doar de la cei care fac sala si se pricep. Multumesc

3 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Da, te ajuta, dar n-are rost daca le poti lua din mancare. Proteine iti trebuie doar 1, 5-2g/kg. Usor cu carbohidratii daca vrei sa slabesti/definesti.

| aXy99 a răspuns:

Mai intai revizuieste-ti alimentatia si programul de antrenament, daca nu reusesti sa mananci 1, 6-2.2g proteine/kg, poti apela la o pudra proteica. Nu fac minuni.
La inceput oricum vei creste, va fi un stimul nou pentru organismul tau. Totusi, nu te astepta la minuni lucrand acasa.

| Dalmore a răspuns:

Daca iei proteinele din mancare, da. Altfel, da-le naibii. Sportul e bun, dar ia-o usor, treptat, in timp o sa te dezvolti.