| LordCristobal a întrebat:

Salutare dragi prieteni!
Care ar fi opinia voastra daca un campionat mondial de fotbal s-ar desfasura in Kazahstan?
Kazahstan e o tara musulmana care nu are legi asa stricte precum Qatar si are in fiecare an cate o echipa care joaca in cupele europene,ar fi prima competitie sportiva gazduita de o tara din Asia Centrala.
Si in ce zona a globului v-ar placea sa vedeti un campionat de fotbal?
Mie mi-ar placea sa vad in Asia de Sud-Est gen Indonezia sau Malaezia,in nordul Africii in Maroc,Tunisia sau Algeria, intr-o tara din peninsula Balcanica sau in America de Sud in Peru sau Bolivia.

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Kazahii n-au banii qatarezilor. Qatar a obtinut pe japca gazduirea campionatului mondial, a fost cel mai corupt campionat mondial din istorie, a fost o pata pentru fotbal.
Mi-ar placea sa vad campionate mondiale gazduite de tarile civilizate si dezvoltate din Europa, Asia, America de Nord.

6 răspunsuri:
| blackann a răspuns:

O idiotenie mi se pare ideea ta.

+ca vezi doar stadioanele, asa ca mi se rupe in ce tara se tine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Qatar a avut avantajul infrastructurii
in rest ce sa faci in tarile amintite de tine? sa isi rupa picioarele fotbalistii prin stadioane de mana a4a si sa nu poti sa vezi fotbal?

| LordCristobal explică (pentru suntserios):

Si daca se fac stadioane bune si acolo? Nu ti-ar placea?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru LordCristobal):

Nu, nu mi-ar placea. Ar scadea calitatea fotbalului

| LordCristobal explică (pentru suntserios):

Daca sunt echipe puternice nu scade niciodata calitatea fotbalului.
Dar asta e parerea ta si o respect, gusturile nu se discuta niciodata.
Si mie imi place sa vad spectacol si fotbal ofensiv la un campionat mondial dar pe de alta parte mi-ar placea sa vad turnee gazduite in mai multe tari de pe glob.

| cristi202 a răspuns:

Daca tot ai zis, adauga și Bangladesh la lista aia. happy