| argint321 a întrebat:

Salutare. fac 5 serii de flotari prima 30. restul cate 20 flotari si fac si 3 serii de abdomene 35. iar dupa 20. vreau sa stiu daca deszvolta cat de cat corpu si il contureaza sa arat binisor. funda la raspunsuri bune.

Răspuns Câştigător
| WhitePannnda a răspuns:

Desigur. e-as sfatui sa faci cate 20 flotari dimineata, amiaza, seara. Dar incet si corect! Nu le fa in graba. Am citit ca dau rezultate daca le faci corect deci media unei flotari de 2-3 Secunde. Abdomene gasesti pe internet cele mai efective exercitii (ABS workout), e bine sa-ti faci un orar cu pauze. Spre exemplu
Luni: Abdomen (1 workout dis de dimineata)
Marti: Ziua Flotarilor
Miercuri: Odihna
Joi: Din nou Abdomen
Vineri: Flotarile
Weekend: Odihna

In 2-3 luni vei vedea rezultate. Bafta!

9 răspunsuri:
| IZZI2233 a răspuns:

Daca te tii de ele se vor contura muschii, dar daca esti un "slabanog" nu se vor pune prea multi muschi pe tine, incearca sa mai faci si un sport

| Cosmin86 a răspuns (pentru WhitePannnda):

Ce rezultate, doar putin piept si putin abdomen, restul grupelor ( umeri, brate, spate, picioare ) o sa ramana grav in urma happy

si in sportul asta antrenamentul e doar 25 %, 75 % (adica de 3 ori mai important) = alimentatie + odihna. Cu doar 3 mese pe zi nu pune nimeni muschi, oricat se antreneaza

| FitMonkey a răspuns (pentru WhitePannnda):

Lucreaza-ti O DATA muschii pe zi, nu de 3 ori

| Cosmin86 a răspuns:

Sunt 2 probleme :

1. Corpul are o cantitate maxima de proteine pe care o poate asimila la o masa ( depinde de fiecare om care este aceasta ), deci e mai indicat sa ai mai multe mese, deci mai putine proteine sunt asimilate

2. organizarea meselor, conteaza masa pre-antrenament, masa post-antrenament, cina, micul dejun si altele. Pentru evitarea starii catabolice.

| argint321 explică (pentru WhitePannnda):

Eu m-am invatat sa fac zilnic de dimineata 5 serii flotari si 3 serii abdomene. si big grin zic eu ca se cunoaste ceva.

| TocilaCristian a răspuns:

1: mananca mult
2: abdomen : http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474
3: peste 2 saptamani treci la level2
4: flotari e bine cum faci faci 3 serii, pe zi ce trece o sa capeti putere sa faci mai multe ai aici program pentru flotari cum sa ajungi sa faci si 100 : http://antrenamentflotari.blogspot.ro/
5: Fa si genoflexiuni, tot 3 serii pe zi, daca lucrezi doar o parte a corpului nu se va dezvolta, trebuie sa lucrezi toate partile dar ajung florati, genoflexiuni si abdomene.

| argint321 explică (pentru TocilaCristian):

Mrs.

| TocilaCristian a răspuns (pentru argint321):

Si, e bine ca antrenamentul sa il faci seara, atunci coloana vertebrala e mai flexibila si ai putere mai multa, si ai grija la micul dejun : cea mai importanta masa a zilei, sa mananci cand te trezesti.

| argint321 explică (pentru TocilaCristian):

Ok am sa tin cont de sfatul tauhappy