| anonim_4396 a întrebat:

Spirulina e sursa de proteine? eu stiam ca-i de slabit, insa mi-a zis cineva ca are o gramada de proteine

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Si te doare mana sa cauti pe net sa vezi ce contine?

Si ce daca are o gramada de proteine? cu ce-ti afecteaza proteinele slabirea?

| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

Eu vreau pentru muschi

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru muschi : carne, peste, branza, oua, lactate. La fiecare din cele 4-5 mese zilnice, in cantitati mari

| cristi1505 a răspuns:

Contine proteine in proportie de 50% dar sunt proteine vegetale ceea ce inseamna ca sunt incomplete.Si ce treaba au proteinele? Nu mai slabesti daca le consumi?

| anonim_4396 explică (pentru cristi1505):

Eu vreau pentru muschi

| cristi1505 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru muschi iti trebuie proteine din carne, lactate, oua la fiecare masa.Cam 4-5 mese cum a zis Cosmin86