| devil2279 a întrebat:

Un om cat poate slabi? Are o limita slabitul sau poti slabi si mai mult de 10 kg? si nu ma refer la obezi sau grasi.
Eu am 1.71 si 67 kg momentan, avusem 65 dar am slabit de doua ori pana in 60 si am mai pus cate 1 kg dupa fiecare slabire, si acum am 67 sad si mai trebuie sa slabesc inca odata pana in 58 de kg fix. E posibil? Pot da 9 kg? Si daca pot, in cat timp? Apropo eu nu sunt gras doar ca am mai pus pe mine muschi, poate ceva calorii etc.
Deci?

8 răspunsuri:
| Tlbi a răspuns:

Nu-ti recomand sa slabesti fortat, o sa regreti, te face mai ~urat.

| andreiliviulup a răspuns:

Poti slabi si peste 20 de kg nu este o regula...
deoarece ai muschi o sa ai o greutate putin mai mare de cat o alta persoana de varsta ta aceieasi inaltime deoarece si muschi au o greutate
poti slabi cam in 2-3 saptamani nu este greu o poti face printr-o dieta si sport daca faci un sport sau mergi la sala o sa fie foarte usor sa dai jos kg puse
daca nu vrei sa te ingrasi inapoi dupa dieta
trebuie sa iti obisnuiesti organismul cu produse de ex:azi introduci mai multa paine
maine:mananci paine cu inca ceva fata de ieri
si tot asa
succeshappy
funda?

| Almássy a răspuns:

Fa sport in primul rand. oamenii slabesc oricat. poti sa ajungi de la 80 kg la 40 adica jumatate din greutate.

fa sport,salate,mere,ceai verde,fara prostii,paine,alcool,cafea,tigari.

nu vei mai pune la loc! sport:alergat,coarda, abdomene, geuflexiuni, flotari, fandari
fa un program

| AFR81 a răspuns:

Cel mai sanatos pentru organism si cele mai mari sanse ca, kilogramele eliminate sa nu se intoarca este sa slabesti cate 2kg pe luna. Dietele cu 7-8-9kg pe saptamana iti vor deregla organismul si metabolismul.

Răspuns utilizator avertizat
| Almássy a răspuns (pentru devil2279):

Pai daca te-ai infometat normal ca nu mai slabesti acum cap sec

Răspuns utilizator avertizat