| Pacquiao a întrebat:

Vreau o parere sincera happy
Flotarile sunt bune pentru dezvoltarea pectoralilor?

15 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Da

| Cosmin86 a răspuns (pentru peperonies):

Serios?

Lucrand mereu cu aceeasi greutate dezvolti pectorali?

Esti doar un COPIL MIC care isi da si el cu parerea, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Mai vino si tu cu ceva nou ca tot se satura lumea care citeste pe aici de "copil mic" laughing

| RobertMoon a răspuns:

Nu sunt bune, poate sa le faci ca incalzire cand te duci la sala si lucrezi piept... Ai nevoie de exercitii cu bara cu greutati mari din diferite pozitii, exercitii cu gantere pentru piept, scripeti...

| peperonies a răspuns (pentru Cosmin86):

Ba da ia pune si tu o poza cu tine daca tot esti super expert asa si in alimentatie si in exercitiu. ca sigur stii ce vorbesti si trebuie sa te credem.

| SDana a răspuns:

Pana si eu stiu raspunsul la intrebarea asta, da.

| alin100 a răspuns:

Sunt bune la inceput,dar pe masura ce progresezi,trebuie sa maresti greuatatea, ci nu prin flotari, prin impins la piept din inclinat, declinat, etc.

| clomid a răspuns:

Is cele mai bune arnold facea numai flotari acasa si a castigat mr olimpia de 7 ori

| Cosmin86 a răspuns (pentru peperonies):

1. https://www.youtube.com/watch?v=oO5t7CWtaec

flotari intr-o mana la 95 kg

2. https://www.youtube.com/watch?v=4ez-rMpU9Nc

tractiuni la 95 kg, cu 20 kg legate de mine

3. https://www.youtube.com/watch?v=UhlKBKgcaZs

Incheietura cu 40 kg, 5 repetari ( in 2013 )

4. https://www.youtube.com/watch?v=pcTxTCFSepQ

7 flotari la paralele ( unde ai tot corpul in aer ) cu 20 kg legate de mine

Si astea in conditiile in care am job full time si muncesc 9 ore pe zi.

Daca as avea toata ziua libera ca voi, as face totul mult mai bine.

| peperonies a răspuns (pentru Cosmin86):

Apreciez ca ti-ai dedicat atata timp pentru mine. o sa fac aceleasi lucruri ca tine +1 doar ca sa demonstrez oamenilor de pe internet ca eu am dreptate.
videos soon.

| aCek1ng a răspuns:

Flotarile lucreaza cele mai multe grupe de muschi decat orice alt exercitiu.
Pozitia in care se efectueaza flotarile nu-ti forteaza articulatiile in asa fel incat acestea sa devina dureroase.
50 de flotari pe zi echivaleaza cu 3 ore de miscare.
Oricine stie sa faca flotari.
Flotarile pot fi executate chiar si de persoane care au greutatea de peste 100 de kg.
Poti face flotari in parc, la birou sau acasa
Cu doar 30 de minute (pot fi si cumulate) de flotari/zilnic te mentii in cea mai buna forma.
Dupa o luna de flotari zilnice muschii bratelor cresc vizibil in cm si slabesti pana la 2 kg, iar pieptul este mult mai ferm si bine conturat.
Forta bratelor va creste considerabil.
Te mentii in forma cu efort minim.

| Cosmin86 a răspuns (pentru aCek1ng):

Exact, te "mentii", in niciun caz nu pui muschi.

Si serios, forta in "Brate"de la flotari ( unde bratele abia intra 25-30 % )?

Alt COPIL MIC care isi da si el cu parerea...

| Cosmin86 a răspuns (pentru peperonies):

Astept happy

Dar ( in afara de exercitiile unde iti dai incheietura peste cap, gen incheietura cu gantera ) vreau repetari complete. Nu partiale sau 75 % din miscare.

Pana atunci, o sa filmez si eu noile progrese ( clipurile sunt mai vechi, am marit greutatile de atunci ).

| LimonadaBaa a răspuns:

Din cate am vazut eu pe aici, tu practici street workout-ul. Uita-te si tu la antrenamentul celor mai buni din acest domeniu, gen Lazar Novovic.

| RAY a răspuns:

Flotarii,genoflexiuni, ridicari la bara, desigur ca da