| benga94 a întrebat:

X Gain 34 a folosit cineva? Se spune ca ar fi creatina cu proteina proteina in procentaj mai mare, am inteles ca ar fi buna dar totusi as fi curios daca a folosit cineva asa ceva! Momentan sunt indecis in a alege o creatina nefolosind nici una pana acum, vreau sa incerc o creatina+vitamine si minerale http://www.nutrishop.ro/gain-p-65.html uitati-va si voi la x gain 34 si as mai fi in dubii si cu http://www.nutrishop.ro/creatine-capsule-1000mg-p-131.ht ml astept pareri etc!

12 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Come on, are JUMATATE DE GRAM de creatina la 50 de grame de produs :))

Ia o creatina separat, ai nevoie de 5-7 grame pe zi ( sa iei 5 grame de creatina din produsul ala ar insemna sa iei 500 de gr de produs intr-o zi, adica il termini in 2 zile ).

E ok x gainer, dar cumpara o creatina separat. Iei 5 gr de creatina inainte de antrenament cu 30 de minute si o portie de x gain imediat dupa.

p.s. : al doilea produs e pronutrition, produse foarte slabe, uite aici o creatina adevarata :
http://www.megaproteine.ro/......s-1-13-kg/

| benga94 explică:

Am comandat creatina de la universal http://www.suplimente-naturiste.ro/details.php?product_id=1010 asta si am comandat si http://www.suplimente-naturiste.ro/details.php?product_id=924 eu zic ca am facut o alegere buna, acum care a luat proteina de la gain fast cum au procedat, nu prea inteleg asa bine, sa il prepar dimineata sa il iau dupa antrenament sua si inainte si 5 masuri parca mi se pare cam mult, eu as vrea sa iau dupa antrenament, inainte sa iau creatina si dupa sa iau proteina, astept sfaturi, etc! Dau funda la cel mai bun raspuns!

| Cosmin86 a răspuns (pentru benga94):

Ce inaltime greutate/ai?

p.s. : nu mai folosi asa mult cuvantul "funda", cuvantul ala e pentru pampalai firavi, nu pentru cei care fac sala

| benga94 explică (pentru Cosmin86):

DAca nu folosesti cuvantul funda nu prea se baga lumea sa iti dea sfaturi de aia il folosesc, 1, 70 cu 66kg acum am avut in jur la 80 dar cu cardio mul am dat jos 13-14kg in 2 luni,

| Cosmin86 a răspuns (pentru benga94):

"nu prea se baga lumea sa iti dea sfaturi de aia il folosesc", aia care fac sala serios si sunt sportivi se baga imediat : eu, wehes si inca vreo 2.

E ok, ia creatina pe care ti-am recomandat-o eu ( e si cu carbo simpli pentru absorbtie, asa ca nu mai trebuie sa cumperi separat ) cu 30 min inainte de antrenametn si xgain imediat dupa.

Sau in loc de xgain poti lua serious mass sau daca ai bani mass tech de la muscletech ( cel mai bun produs de genul ), dar e destul de scump, dai 250 de lei si te tine 7 zile

| benga94 explică (pentru Cosmin86):

Deja am comandat ce ti-am zis mai sus de la universal miau si ajuns acasa am inteles ca sunt destul de bune, o sa iau creatina inainte de antrenamnet si dupa o sa iau 3 cupe de fast gain proteina, asa o sa imi ajunga proteina o luna creatina ajunge in jur de 3 luni am inteles ca e de ajuns 5 g pe zi, si cu vitaminele care o sa le iau eu zic ca e de ajuns am luat si un hepato protect pentru ficat ca sa nu fie probleme mai tarziu cu ficatul si momentan asta iau dupa ma gindeam la o proteina de la weider sau beef de carne de vita nu am auzit pe nimeni care a folosit beef o fi bune nor fi!

| Cosmin86 a răspuns (pentru benga94):

Eu am auzit pe unu de la mine de la sala, destul de puternic ( face indreptari cu 240 kg ), foloseste carnivore de la musclemeds si le lauda. in rest nici eu nu stiu pe nimeni.

oricum, trebuie sa incerci produsul respectiv, sa vezi daca e bun sau nu pentru tine

p.s. : nu vad rolul hepato proectorului, ce-ai luat tu nu afecteaza ficatul

| benga94 explică (pentru Cosmin86):

Depinde de organism, am inteles ca, creatina ar afecta ficatul pe unii da pe alti nu dar e bine sa fiu mai precaut, multi se plang ca si-au nenorocit ficatul de la unele chestii care pe altii nu ia afectat cu nimic.

| benga94 explică (pentru Cosmin86):

Ai idee cum se ia jumbo asta, adica cite portii am din cutia aia, ca nu specifica zice ceva de greutatea corporala fiind 68kg http://www.suplimente-naturiste.ro/details.php?product_id=660

| Cosmin86 a răspuns (pentru benga94):

Pai scrie acolo. eu recomand dupa antrenament.

| benga94 explică (pentru Cosmin86):

MA refeream daca stii cita cantitate se ia la 68 de kg ale mele, acolo zice ca se ia in functie de greutatea corporala atat scrie si voiam sa vad cam cit m-ar ajunge ca daca imi ajunge o saptamana nu il iau

| Cosmin86 a răspuns (pentru benga94):

O portie / zi. Te tine cam 10 zile.

Cumpara 3 cutii si o sa te tina o luna.