| PeUltimulDrum a întrebat:

A creat,,cineva" pamantul sau pamantul nu a fost creat,va rog, imi vine sa ma sinucid, atei, religiosi, raspundeti sincer, pamantul a fost creat sau nu?

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ia zi-mi ce a facut dumnezeu prima oara?

| NoNameNoPain a răspuns:

Sinuciderea e o lasitate, infrunta lumea asa cum este ea nu mai pune intrebari fara raspuns continua sa traiesti fara sa te gandesti la astfel de chestii căci doar te adancesc mai tare si cazi in depresie.

| PeUltimulDrum explică (pentru RAY):

Nu stiu, eu cred ca prima oara a creat inceputul ca inceputul nu exista.

| RAY a răspuns (pentru PeUltimulDrum):

In fine, dar ce ai patit?

| PeUltimulDrum explică (pentru RAY):

Intrebarile filozofice mi-au schimbat viziunea asupra lumii si am picat in schizofrenie, nu mai stiu ce naiba caut pe lume, de unde vin, unde ma indrept etc...

| T0T a răspuns:

Pământul ca orice planetă a fost creat din stele printr-un proces natural explicat în întregime din punct de vedere științific.
Iar eu nu cred că sinuciderea e lașitate, ci curaj.

| doctorandus a răspuns (pentru PeUltimulDrum):

Intrebarile filosofice nu produc schizofrenie, altfel toti profesorii de filosofie ar fi schizofreni.

Sfatul meu: suna la Salvare si spune ce simti.

| wpetterssone a răspuns (pentru darrio2007):

Acolo spune cum s-a format pământul, nu este logic. Ce a determjnat o explozie?

| darrio2007 a răspuns (pentru wpetterssone):

Te gandesti totusi ca pamantul a fost „creat" de vreo entitate? Daca o explozie nu ti-o poti explica pe baza celor vazute in acel filmulet cum crezi ca ar putea fi „creat" Pamantul de catre cineva prin, sa zicem, metodele cunoscute si pe care ti le poti explica tu ca om?

| Mădă0611 a răspuns (pentru NoNameNoPain):

Mai taci, mă, cu lasitatea. Ce e pe Pamant stii, ce e dupa moarte, nu. Unde e curajul de fapt?

| Mădă0611 a răspuns:

Motiv sa te sinucizi? laughing) Dă fac!?

Convinge-i pe aia cu "pamantul e plat" sa se sinucida. Pamantul a fost creat de CEVA, si anumite de gravitatie. devil Gravitatia e magnetism. Cauta filmulete pe Youtube cu magnetism, sa vezi ce miştoace îs.

| NoNameNoPain a răspuns (pentru Mădă0611):

What? Pai nimeni nu stie ce e dupa moarte dar asta nu inseamna ca trebuie sa te sinucizi ca sa afli. Da, pentru mine doar cei lasi se sinucid din diverse motive. Nu sunt in stare sa infrunte realitatea.

| Mădă0611 a răspuns (pentru NoNameNoPain):

Realitatea e fâs in comparatie cu necunoscutul.

| DeyCj a răspuns:

Eu cred că pământul s-a creat în urma creeri de către cineva sau ceva(o energie, un grup de indivizi, ce nu se va ști veci) a universului.Așa au apărut planetele și tot ceea ce vedem.

| Superior a răspuns:

Aha...