| anonim_4396 a întrebat:

Ați avut vreodată vreo experientă paranormală, mai exact "Șarpele și ceasul casei"?
Sper că știți la ce mă refer.Este acel ticăit al unui ceas care se aude în peretele încăperii.Vă spun că este adevărat, acum 6 ani am auzit și eu acel "ceas de perete".
Voi ce părere aveți, e real sau a fost doar în mintea mea? Faza e că nu am auzit doar eu, ci și părinții mei.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum zicea Dumbledore: doar pentru ca e in mintea ta asta nu inseamna ca nu e real.

In plus, dat fiind faptul ca locuiesti si-n Mordor...

14 răspunsuri:
| simplej a răspuns:

Si eu am auzit acum cativa ani si am intrat in panica mi-am zis ca e vreun demon si ajunsesem intr-o seara sa aud voci ca de demoni desigur asta era doar in mintea mea. Faza e ca daca incepi sa crezi in chestiile astea o sa ti se intample lucruri din ce in ce mai paranormale si nu e placut. Mi-am scos din cap ca exista si de atunci n-am mai trait nimic paranormal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Era ceasul vecinului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughing

| Hombre a răspuns:

Cucul de la ceas nu la-ti auzit?winking

| Kaℓi a răspuns:

Poate sunt cari in lemnaria casei... (ma refer la insectele alea mici care se hranesc cu lemn).

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Kaℓi):

Mă duc după spray. devil

| Kaℓi a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ajuta! happy

| Emrys0 a răspuns (pentru simplej):

Asta pentru că atunci când începi să crezi ochii îți sunt deschiși și începi să vezi lucrurile ce până atunci le ocoleai cu privirea deși ele stăteau chiar în fața ta.
Nu este bine să crezi în orice, dar atunci când le simți, cum poți să nu le crezi?

| Emrys0 a răspuns:

Da, am trăit multe experiențe paranormale.
Legat de ceea ce spui tu, este și mit dar totodată și ceva real.
Acel șarpe poate fi unul care și-a făcut cuibul acolo, sau poate fi unul trimis cu gând rău, și nu te gândi la moartea neapărat. Șarpele în sine este un semn rău. Dacă ai observat recent în casă schimbări de atitudini, probleme de sănătate sau altceva ce ar putea avea legătură cu asta și dorești să discutăm asta, feel free to contact me.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

De ceas nu am auzit, insa am auzit de sarpe! Isi face cuib sub casa si nu ai voie sa il omori! Nu eram in tara cand am auzit povestea si am vazut sarpele, deci si strainii sunt superstitiosi! Unii mai mult decat noi...Nu stiu sa iti spun ce se intampla daca omori sau alungi acel sarpe, bolboroseau aia ceva acolo, dar nu am inteles mare lucru laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Emrys0):

Totul e în regulă.
Tu ce experiențe paranormale ai avut?

| Emrys0 a răspuns (pentru anonim_4396):

Majoritatea cu spirite însă mai sunt și altele. Nu prea îmi place să discut public despre ele.

| FearOfTheDark a răspuns:

Ia si calmeaza-te: :))
http://www.youtube.com/watch?v=p6MGhMCQbgk
Nu cred ca exista.Totusi,multe experiente de genul au logica si par adevarate dar nu vreau sa cred in asa ceva.