| Coconutz a întrebat:

"A lie is just a great story that somebody ruined with the truth" - Barney Stinson! Pareri laughing?

6 răspunsuri:
| Chris a răspuns:

Legen...wait for it... dary; legendary!

| Coconutz explică (pentru Chris):

Atat!

| DakotaRoyse a răspuns:

Aş spune doar că se referă la faptul că uneori o minciună e mai inofensivă decât adevărul, şi că adevărul poate de multe ori să distrugă.
Like, you know, ruining a good story.

| dacia63 a răspuns:

Buna,
cand "trebuie" sa mintim ca sa evitam o situatie neplacuta sau ca sa obtinem ceva, cand adevarul iese la iveala, scopurile noastre nu numai ca au fost zadarnice, poate chiar agrava pozitia initiala, iar cand ne mintim pe noi insine, amagindu-ne cu ceea ce ne-ar place sa se intample sau sa obtinem,"cruda" realitate ne aduce cu picioarele pe pamant si cu amaraciunea in suflet.

| Squirtle a răspuns:

Awesome!

| TheFreak a răspuns:

Asta e doar o replică comercială. Nu are nici o legătură cu filosofia.